Japonský sprievodca stál a čakal na turistov. Keď sa otvorili dvere, ostali v úžase! Toto nenájdete len tak niekde

Do dnešného dňa sa v Japonsku nachádza len niekoľko nočných vlakov. O jednom z nich, ktorý spája Tokio s perfektúrou Šimane a mestom Takamatsu, sa niečo dozviete v nasledujúcom článku.

Jedná sa o dva vlaky v jednom – presnejšie povedané, z Tokia vyráža jeden vlak, no v Okojame sa rozdelí na dva, ktoré potom mieria do Izuma (perfektúra Šimane) a Takamatsu. V opačnom smere sa vlaky z vyššie uvedených miest spoja v meste Okojama a pokračujú do hlavného mesta Japonska.

Vo vlaku sa nachádzajú tri triedy: jednomiestne kupé, označované ako „deluxe“, kupé druhej triedy (zvyčajne jednomiestne alebo dvojmiestne), a taktiež obdoba našich miesteniek, ktoré nazývajú nobinobi.

Ak má človek k dispozícii špeciálny cestovný lístok, cestovanie v časti nobinobi je úplne zadarmo. Na zvyšné triedy sa ponúka zľavnený cestovný lístok.

Rezervované sedadlá pozostávajú z dvojúrovňových segmentov, ktorú sú od seba oddelené malými priečkami pri čele postele. Závesmi sa môžete oddeliť od priechodu, no nie od vašich spolucestujúcich.

Ak sa však rozhodnete spať s hlavou k oknu, svojich susedov neuvidíte!

Miesto odpočinku má dĺžku 220 cm, dokonca ani basketbalisti nebudú mať žiaden problém.

V jednotnom kupé je okrem postele aj umývadlo, stôl so stoličkou, ovládací panel a televízor.

Cestujúci dostanú papuče a župan.

Pomocou ladiaceho panela si môžete nastaviť klimatizáciu, jas osvetlenia, ale aj zvuk hlásenia zastávok.

Tým, ktorí cestujú v prvej triede, dávajú aj takúto kozmetickú taštičku…

Vo vnútri nájdete šampón, sprchový gél, zubnú kefku a pastu, hrebeň, žiletku…

Prostredníctvom okna môžu cestujúci v noci pozerať na krásnu nočnú oblohu.

Jednomiestne kupé druhej triedy – lôžko s minimálnym miestom pre batožinu.

A takto vyzerá dvojmiestne kupé…

Nápoje a jedlo je možne si zakúpiť v automatoch, no ceny sú pomerne vysoké.

Toalety sú čisté a komfortné.

ä

K dispozícii sú aj 4 sprchové kabínky. Kúpite si kartičku (nie veľmi draho) a teplá voda vám bude tiecť presne 6 minút, čas môžete sledovať na časovači.

Po ukončení je potrebné stlačiť tlačidlo, ktoré aktivuje proces dezinfekcie. O minútu neskôr je kabínka opäť pripravená na použitie…

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho aj s vašimi priateľmi na Facebooku!

zdroj:videoboom.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Japonský sprievodca stál a čakal na turistov. Keď sa otvorili dvere, ostali v úžase! Toto nenájdete len tak niekde”