Keď ho po prvýkrát zbadali, lekári ich varovali pred tým najhorším! Odhodlaní rodičia sa však bábätka nevzdali!

Keď sa Crysie a Ryan Grelecki z Marietta v štáte Georgia dozvedeli, že čakajú dieťa, boli nadšení. Počas prvého ultrazvuku sa s ich bábätkom zdalo byť všetko v poriadku, no keď Crysie vstúpila do 20. týždňa tehotenstva, jedna zo sestier si na bábätku všimla niečo zvláštne.

Ultrazvuk ukázal, že hlavička malého bábätka je o dosť väčšia, ako je normálne, a tak zavolala odborníkov, aby zistili, či je všetko tak, ako má byť.

Bohužiaľ, malému Parkerovi bol diagnostikovaný hydrocefal, abnormálne nahromadenie tekutín v mozgu.

foto: facebook

Cryise a Ryan si neboli istí budúcnosťou svojho syna. Avšak vedeli, že sa ho nikdy nevzdajú.

Parkerovi sa nakoniec narodil cez cisársky rez v 39. týždni. Keď dovŕšil 2 dni, podstúpil prvú operáciu, po ktorej a nasledovali ďalšie.

Lekári mu pomohli uvoľniť tlak v mozgu vypustením tekutiny. To umožnilo jeho mozgu prirodzene sa rozvíjať.

„Celý čas som bol pri ňom – rozprával som sa s ním, modlil som sa nad ním, držal som ho za ruku. Tá bezpodmienečná láska vás prevalí a tu je toto bezmocné dieťa, ktoré mi bolo zverené a nemôžem pre neho nič urobiť,“ povedal otec Ryan.

foto: facebook

Lekári vykonali kraniofaciálne operácie, aby napravili jeho malformáciu lebky, no vedeli, že stoja pred obrovskou výzvou.

„Naším cieľom bolo ísť dnu a znovu roztiahnuť lebku, otvoriť lebku a oddeliť kosti, ktoré spolu zrástli. A to bolo v podstate to, čo sme urobili – získať priestor pre jeho mozog, aby rástol a rástol normálne,“ povedal Joseph Williams, MD, primár plastickej a kraniofaciálnej chirurgie v nemocnici.

Keď mal štyri týždne, Parker začal s fyzickou terapiou a vo veku 20 mesiacov už podstúpil sedem operácií.

Našťastie dosiahol veľa míľnikov a dokonca začal chodiť, čo jeho rodičov nesmierne potešilo.

foto: facebook

Crysie a Ryan sú navždy vďační nemocnici a lekárom, ktorí pomohli zachrániť ich syna. Nie je to po prvýkrát, čo sa z Children’s Healthcare of Atlanta dostali veľmi úspešné príbehy o uzdravení. Všetko vďaka odborníkom, ktorí tam pracujú, a svetoznámemu rehabilitačnému programu nemocnice.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Keď ho po prvýkrát zbadali, lekári ich varovali pred tým najhorším! Odhodlaní rodičia sa však bábätka nevzdali!”