Lekári varujú! Príčina smrti kráľovnej Alžbety II. nemusí byť nikdy odhalená!

Kráľovná Alžbeta II., najdlhšie vládnuca panovníčka v britskej histórii, bola nielen svedkom histórie, ale bola aj jej súčasťou a do značnej miery ju pomohla formovať.

Kráľovná zomrela 8. septembra a jej pohreb by sa konal 19. septembra.

Neskutočné množstvo ľudí strávilo hodiny, niektorí aj viac ako 12 či 13, aby videli jej rakvu a posledný krát sa jej poďakovali, za všetko čo počas jej vlády dokázala.

Hoci jej odchod bol tragický, vzhľadom na jej vek a krehké zdravie to nebolo neočakávané. Médiá informovali, že lekári kráľovnej odporučovali odpočinok. Kvôli jej zdravotnému stavu tento rok dokonca zrušila či odložila aj viaceré dôležité stretnutia.

Fotografka, ktorá zachytila poslednú fotografiu kráľovnej Alžbety, Jane Barlow, povedala, že kráľovná vyzerala krehko, no mala dobrú náladu a zostala priateľská a profesionálna až do konca.

V deň jej smrti médiá a široká verejnosť pozorne sledovali správy o zdravotnom stave kráľovnej. Klebety o jej zhoršenom zdravotnom stave sa potvrdili, keď boli členovia kráľovskej rodiny zvolaní do Škótska, aby boli po kráľovninom boku.

Bohužiaľ, krátko nato Buckinghamský palác zverejnil vyhlásenie, v ktorom oznámil smrť Jej Veličenstva.

Príčina smrti zatiaľ nebola odhalená a pravdou je, že možno ani nikdy nebude.

Verejnosť však začala pátrať a všimla si modriny na kráľovniných rukách, čo mohlo naznačovať jej geriatrický stav.

Lekárka Ginni Mansbergová sa takisto domnieva, že minuloročný odchod princa Philipa si vyžiadal svoju daň na celkovom stave kráľovnej.

Smútok predstavuje pre telo dodatočnú záťaž a je naozaj ťažké stratiť niekoho, s kým ste boli tak dlho ženatý. Okrem toho už mala cez 90 rokov.“

Iní odborníci, medzi ktorými je Dr. Deb Cohen-Jones, majú podozrenie, že kráľovná Alžbeta trpela ochorením periférnych ciev, poruchou krvného obehu.

„Niekedy to môže viesť k zlyhaniu srdca. Ak je váš periférny obeh slabý, orgány nie sú dobre zásobované krvou. Môže to byť príznakom multiorgánového zlyhania,“ povedal doktor Cohen-Jones.

Bez ohľadu na presnú príčinu, jedna vec je istá, kráľovná Alžbeta bola jedným z najobľúbenejších a najuznávanejších panovníkov.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Lekári varujú! Príčina smrti kráľovnej Alžbety II. nemusí byť nikdy odhalená!”