Malé dievčatko sa narodilo s deformáciou tváre! Dnes je z nej známa modelka!

Keď Ilku Brühl privítali na svete, jej rodičia vedeli, že v živote bude zažívať ťažké chvíle. Vzácna genetická porucha, ktorá jej spôsobila rázštep nosa a pier, často zapríčiňovala šikanu a predsudky. 

Boli však odhodlaní naučiť ju, ako milovať samú seba.

Dnes má táto mladá žena 30 rokov a mnohým vyráža dych.

Ilka za tie roky podstúpila množstvo procedúr, ktoré jej pomohli s jej stavom, a hoci dnes vyzerá úchvatne, v mladosti zažila naozaj ťažké chvíle. Nemohla sa ľahko spriateliť, pretože ju neustále dráždili a šikanovali.

foto: instagram

„Ako dieťa som mala očné infekcie, pretože som nemala vyvinutý slzný kanál, a bolesti hlavy, pretože moje dutiny boli veľmi náchylné na vlhkosť,“ povedala Ilka.

Keď bola Ilka v puberte, začala o sebe pochybovať ešte viac.

Ako 20-ročná podstúpila jednu zo svojich mnohých procedúr. Bola to operácia na korekciu nosa. Keď sa však po prvýkrát uvidela v zrkadle, niečo sa v nej zmenilo.

„Len čo sa rany zahojili, všimla som si ďalšiu chybu. V tom momente som si uvedomila: Krása sa nedá vytvoriť na operačnom stole,“ povedala Ilka pre  BILD.

foto: instagram

„Pre mňa je krása predovšetkým o vzhľade. Ak sa prijmete, môžete žiariť zvnútra a to je krajšie ako ten najdokonalejší človek, ktorý sa nemá rád.“

Vedela, že to, čo potrebuje, nie sú ďalšie operácie, ale prijatie samej seba. „Pristupoval som k ľuďom otvorenejšie a naučil som sa mať rada samu seba.“

V roku 2014 mala prvé fotenie.

Na ceste k fotografovi som sa niekoľkokrát chcela otočiť, pretože som bola taká vydesená.“ 

„No pred kamerou som si uvedomila: Každý defekt a každá chyba je vašou súčasťou, a to je v poriadku. Musíte z toho vyťažiť maximum,“ dodala.

Vydala podcast, ktorý sa zameral na to, ako zvláda svoje pochybnosti. Podelila sa aj o tipy, ako sa mať rada. Ilka je tiež autorka. Jej kniha Inak krásna – Ako som sa naučila milovať sa pomohla mnohým dosiahnuť to, čo ona.

Asi pred štyrmi rokmi spolu s pár kamarátmi založili  Project Grenzenlos. Cieľom kampane je poukázať na krásu tých, ktorí žijú s deformáciami a inými odlišnosťami.

foto: instagram

Na Instagrame napísala:  „Myslím si, že KAŽDÝ je krásny svojím vlastným spôsobom. Často čítam komentáre ako „Nie si pekná len preto, že si iná,“  Som pekná, pretože KAŽDÝ je pekný. Nevadí, ak ste klasická kráska, vysoká, malá, statná, chudá, čierna, biela.“

Nikdy sa nebojí otvorene hovoriť o svojej ceste k sebaprijatiu, pretože si uvedomuje, že týmto spôsobom mení životy iných ľudí.

„Každý, kto ma pozná, môže potvrdiť, že je to pre mňa naozaj dôležité a že chcem pomáhať druhým. Chcete pomôcť tým s nejakými chybami, ako aj rodičom bábätiek, ktorí sa boja, či ich dieťa svet prijme.“

Ilka je dokonalým príkladom toho, že človek nemusí mať dokonalý zovňajšok na to, aby bol dokonalým človekom.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Malé dievčatko sa narodilo s deformáciou tváre! Dnes je z nej známa modelka!”