Markíz hľadá manželku. Historická romanca od Elle Quinnovej

Zatlačil do úzadia myšlienku, že je na najlepšej ceste, aby sa do nej zaľúbil. Nie, to nesmie urobiť. V jeho živote láska nemá miesto, v jeho živote sú iba povinnosti…

Regentská romantická séria Worthingtonovci pokračuje. Po románe Tri týždne do svadby je tu novinka Markíz hľadá manželku.

Keď mala Dorothea Sternová debutovať v spoločnosti, jej matka si zlomila nohu a nemohla ju sprevádzať do Londýna. Našťastie manželka lorda Worthingtona Grace sa podujala, že sa o ňu postará, a tak Dotty prišla do mesta, kde ju s radosťou prijala jej najlepšia priateľka Charlotte, s ktorou sa odmalička tešili, že budú debutovať spolu. Hoci Dotty vyrastala na vidieku, je vnučka vojvodkyne Bristolovej a vychovali ju ako príslušníčku šľachty. A svojou krásou i duchaplnosťou očarí všetkých, no najmä Worthingtonovho bratanca Dominica, markíza Mertona.

Po tom, čo Dominicovi zomrel otec a matka ochorela, vychovával ho prísny strýko a neustále mu zdôrazňoval, že si má plniť povinnosti a vyhýbať sa láske. No krásna Dotty má v sebe niečo, čomu mladý muž nevie odolať. Ak si ju chce získať, musí sa rozhodnúť: bude sa naďalej držať strýkových príkazov, alebo riskuje všetko kvôli žene, ktorá sa mu zdá dokonalá?

Markíz hľadá manželku je klasická regentská romanca s úžasnou hrdinkou. Dotty má srdce na pravom mieste, je láskavá, veľkorysá, trpezlivá, chce sa vydať z lásky a určite si ju rýchlo obľúbite.
Dominic je síce spočiatku neznesiteľne snobský, možno ním budete aj chvíľu opovrhovať, ale v románe prechádza vývojom a mení sa. Dotty ho priťahuje, začne k nej pociťovať silné puto.  

Ella Quinnová je podľa USA Today jednou z najpredávanejších autoriek inteligentných, pikantných romancí z regentského obdobia. Pred tým, ako sa stala spisovateľkou na plný úväzok, pracovala ako profesorka, právnička a prvá žena, ktorú pridelili k jednotke Zelených baretov. Obdobie regentstva v Anglicku si dokonale naštudovala, pretože ju fascinovalo a aj preto má dnes také autentické príbehy, do ktorých sa rýchlo vnoríte a doslova zažívate chute, vône a atmosféru toho obdobia.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Markíz hľadá manželku. Historická romanca od Elle Quinnovej”