Máte doma plastové okná? Toto vám pri ich montáži asi zabudli povedať! Ide o dôležitú vec

Predtým sa v zime museli drevené okná tesniť rôznymi spôsobmi – väčšinou si ľudia dokázali poradiť! To sa ale zmenilo s príchodom plastových okien, ktoré mnohým ľuďom výrazne uľahčila život!

O plastových oknách vám ale zabudli povedať dve podstatné veci, ktoré vám v dnešnom článku predstavíme.

staré drevené okná  

Dve veci o plastových oknách, ktoré vám zabudli povedať!

1)

Všetky pohyblivé časti kovania, potrebujú pravidelné mazanie. Okná premažeme vždy aspoň raz za rok. Ideálne je použiť technickú vazelínu.

2)

A teraz to najdôležitejšie – pri zmene ročných období je potrebné zmeniť nastavenie okná na letný a alebo zimný režim. Režim okna sa dá zmeniť buď ručne alebo pomocou imbusového kľúča.

Spôsoby plastových okien  

A prečo je potrebné meniť nastavenie okna pri zmene ročných období? Pretože spoločne so zmenou režimu sa mení aj prítlak okna a okná sa tak prispôsobujú danému ročnému obdobiu.

zimný režim

Zároveň sa okná pri ignorovaní tejto funkcie rýchlejšie opotrebovávajú a znižuje sa tak ich životnosť. Na obrázku vidíte rozdiel medzi letným a zimným režimom. Továrenským nastavením okien býva letný režim.

Zdieľajte návod ako efektívne využívať plastové okná aj s vašimi priateľmi!

zdroj: http://takprosto.cc/

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Máte doma plastové okná? Toto vám pri ich montáži asi zabudli povedať! Ide o dôležitú vec”