„Môj syn mal vysoké horúčky a kašeľ. O deň neskôr bol pripojený na prístroje a…“

3-ročný Jace bol vždy plný energie a vitality. Rád hral futbal, no v jedno sobotňajšie ráno nešiel na zápas. Začal mať upchatý nos a miernu horúčku. Jeho matka Abby Kay Amesbury sa mylne domnievala, že za to môže prerezávajúca sa stolička…

Žiaľ, stav dieťaťa sa každou sekundou zhoršoval. Previezli ho do nemocnice, odvtedy začala jeho matka popisovať stav svojho syna na Facebooku. Opisovala každý detail svojej choroby, aby varovala ostatných pred hroznými následkami takýchto príznakov.

„V posledných dňoch nás zachvátila búrka emócií. Dieťa prešlo ťažkou skúškou, ale teraz si môžeme vydýchnuť.

Víkend: Upchatý nos, v sobotu mierna horúčka. Znížená aktivita a vysoká horúčka v nedeľu, začal kašeľ.

Pondelok: Jace v letargickom stave, teplota neklesá. Návšteva lekára, vyšetrenie a lieky.

Utorok: Nevoľnosť začala, kašeľ pokračoval. Chlapec ťažko dýcha a potrebuje ventiláciu. Jace neustále plače a jeho stav sa stále zhoršuje…

Streda: Nerado berie lieky, ale potrebuje ich na zotavenie.

Po konzultácii s nami lekári podali bábätku sedatívum na zmiernenie trápenia. V ten istý deň mu lekári navodili umelú kómu, aby zabránili Jaceovi v pohybe počas ventilácie.

V piatok 2. februára Abby zverejnila fotografiu špecializovaného prístroja určeného na nasýtenie chlapcovej krvi kyslíkom. Chlapčekov stav sa zlepšuje a rodičia sa tešia z každého malého víťazstva.

Nasledujúci deň mu lekári vymenili endotracheálnu trubicu. Predtým sa používala ročná hadička, takže sa neustále upchávala hlienom. V ten istý deň malo dieťa mierny infarkt …

Nedeľa: Už je to týždeň, čo bojujeme. Chlapec zostáva silný a bojuje nielen za nás, ale za všetkých, ktorí mu veria a dúfajú v uzdravenie.

Infekcia zaútočila na chlapcov mozog a kmeňové bunky.

Znepokojená matka pripomína, že ani tej najobyčajnejšej chorobe by sa nemalo dovoliť, aby sa rozbehla.

Našťastie, Jaceovi rodičia na zhoršenie zareagovali rýchlosťou blesku a včas mu poskytli lekársku pomoc.

Chlapec zostal v nemocnici, no lekári označujú jeho stav za stabilizovaný. Ostáva veriť, že čoskoro sa všetko vráti do normálu a Jace opustí múry nemocnice úplne zdravý.

V modernom svete sa našťastie budujú samostatné detské jednotky intenzívnej starostlivosti, kde lekári zachraňujú deti aj v zdanlivo beznádejných situáciách.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Môj syn mal vysoké horúčky a kašeľ. O deň neskôr bol pripojený na prístroje a…“”