Po pôrode chlapčeka umiestnili do plastovej bubliny. Prežil v nej celý svoj život… DÔVODOM BOLO

Od prvých dní svojho života bol tento chlapec odsúdený na utrpenie.

David Vetter, ktorý sa narodil so zriedkavou chorobou, kombinovanou imunodeficienciou, bol nútený žiť v špeciálnej bubline, pretože jedna sekunda na čerstvom vzduchu mohla zabiť jeho nechránený organizmus.

Ošetrujúci lekári dúfali, že David z choroby do dvoch rokov vyrastie, no chlapcov stav sa do konca života nezmenil…

Chlapcov stav bol známy vopred: jeho brat zomrel na rovnakú chorobu vo veku siedmich mesiacov.

Jedlo, voda, učebnice, hračky, plienky – to všetko bolo starostlivo očistené od baktérií, kým sa to dostalo k Davidovi do jeho prirodzeného prostredia.

Vo veku piatich rokov začal chápať, že vyrastal v izolácii.

Svoj hnev skrýval za zdvorilosť a priateľskosť. Ale keď si emócie vybrali svoju daň, došlo k záchvatom, napríklad keď David rozmazal výkaly na steny svojho „domu“ …

 

Na chlapcove 6. narodeniny čakalo prekvapenie – NASA mu darovala skafander, vďaka ktorému mohol konečne opustiť bublinu. Použil ju však len 7-krát, najskôr ho odmietal a časom z neho jednoducho vyrástol.

Ľudia v jeho okolí sa mu snažili dať plnohodnotný život: študoval podľa školských osnov, držal krok so svojimi rovesníkmi, pozeral televíziu, trávil čas so svojou sestrou.

Jedného dňa, počas hádky, dievča odpojilo Davidovu bublinu zo siete a on vliezol do záložnej komory a prosil svoju sestru, aby zapojila napájanie.

Rodičia a lekári neopúšťali neprestávali veriť, že sa David vyliečiť. U chlapca sa rozhodli pre transplantáciu kostnej drene, keď mal 13 rokov. Darcom bola jeho sestra Katherine.

Operácia vyzerala byť úspešná, no kvôli jednému vynechanému detailu lekári spustili nezvratný proces. Kostná dreň sestry obsahovala herpes vírus, čo viedlo k vytvoreniu niekoľkých stoviek zhubných nádorov v Davidovom tele.

Štyri mesiace po operácii tínedžer zomrel na rakovinu.

Chlapec si pred smrťou vypýtal dúšok Coca-Coly, pretože za celý svoj život vytúžený nápoj ani raz nevyskúšal.

Lekári to odmietli a verili, že v takomto stave by mu nápoj spôsobil bolesť.

V súčasnosti už medicína vie, ako sa vysporiadať s kombinovanou imunodeficienciou: 7 z 8 detí s týmto ochorením vedie normálny dospelý život. Chlapec, ktorý sa narodil pred 47 rokmi, nerátal s uzdravením…

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po pôrode chlapčeka umiestnili do plastovej bubliny. Prežil v nej celý svoj život… DÔVODOM BOLO”