Prsteň kráľovnej Alžbety mal vo vnútri vyrytý tajný odkaz od princa Philipa! Prišiel čas na jeho odhalenie?

Príbeh lásky medzi kráľovnou Alžbetou II. a princom Philipom, vojvodom z Edinburgu, trval vyše 70 rokov. Boli to roky plné vzájomnej úcty a jednoty silnejšej ako pri väčšine manželstiev.

Podľa kráľovských spisov stačil mladej Alžbete a Filipovi len jeden pohľad na seba, aby sa do seba zamilovali.

Alžbeta mala 14 rokov, keď ho prvýkrát stretla na svadbe bratranca.

V rokoch, ktoré nasledovali, boli Elizabeth a Phillip priateľmi, ktorí si pravidelne písali.

Keď ju požiadal o ruku, princ Philip sa vzdal svojho kráľovského titulu, princ Grécka a Dánska, a konvertoval na anglikánsku cirkev.

Kráľovná ho opísala ako svoju „silu “ a po jeho smrti 9. apríla 2021 mala zlomené srdce.

Princ Philip, na ktorého sa spomína ako na muža ľudu, zasvätil celý svoj život podpore svojej lásky a manželky.

Keď sa títo dvaja vzali, vzdal sa dokonca aj svojho priezviska Mountbatten a namiesto toho si vzal Windsor.

„Som jediný muž v krajine, ktorý nemôže dať svoje meno vlastným deťom,“ povedal Philip.

Potom, čo v roku 1960 zomrela babička kráľovnej, kráľovská rodina prijala meno Mountbatten-Windsor. Dnes deti Harryho a Meghan, Archie a Lilibet, nesú rovnaké priezvisko.

 

Keď oslavovali 50 rokov manželstva, kráľovná sa o svojom manželovi vyjadrila v emotívnom prejave.

„Obávam sa, že princ Philip musel až príliš často počúvať, ako rozprávam. Často sme vopred diskutovali o mojom prejave a, ako si viete predstaviť, jeho názory boli vyjadrené otvorene,“ povedala zosnulá kráľovná Alžbeta.

Zosnulá kráľovná Alžbeta po svadbe, v roku 1947, nosila prsteň vyrobený z waleského zlata. Čo však mnohí nevedeli, bolo, že princ Philip vyryl do prsteňa odkaz a nikto okrem nich dvoch a klenotníka nevedel, čo je na ňom napísané.

„Nikdy si ho nedávala dolu, no vo vnútri prsteňa je nápis. Nikto nevie, čo je tam napísané, okrem rytca, kráľovnej a jej manžela,“  prezradila pre Hello Magazine spisovateľka Ingrid Seward.

Avšak teraz, keď kráľovná zomrela, nebolo by prekvapením, keby bola správa odhalená.

Prsteň, ktorý je vyrobený z čistého waleského zlata zo zlatej bane svätého Dávida v Clogau, obsahuje fantastický kameň, ktorý sa odhaduje na tri karáty. Je lemovaný menšími diamantmi a jeho hodnota je viac ako 175 000 dolárov.

Toto dlhotrvajúce kráľovské manželstvo sa skončilo smrťou princa Philipa, no ich milostný príbeh bude vždy slúžiť ako pripomienka toho, že pravá láska zvíťazí nad všetkým.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prsteň kráľovnej Alžbety mal vo vnútri vyrytý tajný odkaz od princa Philipa! Prišiel čas na jeho odhalenie?”