pondelok, 24 júna, 2024

ROZHOVOR: Jeho partnerka aj dieťa mu zomreli. Keanu Reeves žije osamelo a ľudia ho milujú

Keanu Reeves – životná tragédia, osamelosť a návrat na vrchol kariéry

Najžiadanejší herec v Hollywoode, ktorého preslávila filmová séria Matrix, upadol na dno svojej kariéry čo ho ale nezastavilo aby sa objavil aj v iných menej známych komerčných filmoch.

Na vrchol ho zase dostala postava Johna Wicka z rovnomennej filmovej série, ktorej tretie pokračovanie s názvom Parabellum je práve v kinách a získava úžasné hodnotenia.

Počas tlačovej konferencie v meste New York bol na rozdiel od iných rozhovorov veľmi ochotný sa podeliť o informácie, ktoré doteraz tajil alebo sa k nim nevyjadroval.

Nikdy nerozprával o jeho otcovi, ktorý si odpykával trest za prechovávanie kokaínu alebo o tom ako prišiel o dieťa (spolu so zosnulou partnerkou Jennifer Syme), ktoré zomrelo pri pôrode. „Nemyslím si, že som povinný zdieľať môj súkromný život s ľuďmi, ktorí majú radi to čo robím,” povedal herec na svoju obranu.

Aj keď sa narodil v Libanone, jeho mama je Britka a otec má čínsko-havajské korene, Reeves je držiteľom kanadského občianstva. Jeho meno (Keanu) v havajčine znamená „chladný vánok vanúci ponad pohoria“.

Jeho rodina žila v Austrálii a v Amerike (New York), neskôr sa usadili v Toronte, kde herec prežil svoju pubertu. Jeho mama bola módna návrhárka pre speváčky ako napríklad Emmylou Harris a Dolly Parton, ktoré preslávil hudobný žáner country. Po rozvode sa vydala za Paula Aarona, ktorého preslávilo režírovanie filmu A Different Story (1978).

https://www.instagram.com/p/BysRB90DegD/

Keď mal Keanu 18-násť rokov, presťahoval sa do Los Angeles, kde žil so svojim nevlastným otcom. O osem mesiacov neskôr sa mu podarilo získať hlavnú rolu vo filme River’s Edge (Na brehu rieky).

Neskôr pracoval s poprednými režisérmi ako Stephen Frears (Nebezpečné známosti), Ron Howard (Rodičovstvo), Lawrence Kasdan (Milujem ťa na smrť), Gus Van Sant (Moje súkromné Idaho), John Amiel (Júlia a jej milenci) a Francis Ford Coppola (Dracula).

Zahral si aj v hrách od Shakespeara – ako Antonio vo filmovej adaptácii Kennetha Branagha Veľa kriku pre nič a Hamleta v divadelnej produkcii vo Winnipegu (Kanada).

Po boku Sandry Bullock zahviezdil vo filme Speed (Nebezpečná rýchlosť) aj keď neskôr odmietol 15 miliónov amerických dolárov, ktoré mu boli ponúknuté za natáčanie pokračovania tohto filmu, pretože prehlásil, že „filmy v ktorých chcem hrať sú filmy, ktoré chcem vidieť.”

Ako ohľaduplný človek, daroval vedľajšie príjmy z filmovej série Matrix štábu ale akonáhle túto skutočnosť začal niekto rozoberať, Reeves bol značne nahnevaný. Údajne získali viac 40 miliónov amerických dolárov. „Bol by som radšej aby o tom nikto nevedel. Bol to súkromný prevod peňazí. Bolo to niečo čo som si mohol dovoliť urobiť a stálo to za to,” povedal Reeves. 

Príležitostne hral ako basgitarista v alternatívnej rockovej kapele Dogstar, ktorá sa rozpadla v roku 2006.

https://www.instagram.com/p/BbTD1xeA_Zj/?utm_source=ig_embed

Keanu taktiež veľa prezradil počas rozhovoru pre The Jakarta Post:

 

Je zjavné že filmová séria Matrix pre Vás veľa znamená. Čo máte spoločné s postavou Nea?

Neo je lepší muž ako ja ale snažím sa žiť podľa jeho hodnôt.

 

Ktoré z jeho povahových vlastností obdivujete najviac?

Rola Nea bola úžasná. Jeho láska k Trinity bola tak čistá a nevinná. Vážne som sa s tým stotožnil. Taktiež mám rád jeho spôsob hľadania riešení. Je to silný, pozitívne zmýšľajúci muž s citom pre morálku a etiku, ktorý robí všetko najlepšie ako len vie.

 

Čo pre Vás znamená láska? 

Máte na mysli ľúbostný vzťah? Viete, som osamelý chlap. Nemám nikoho vo svojom živote. Ale ak by sa niekto v mojom živote objavil, toho človeka by som rešpektoval a ľúbil; snáď sa mi pošťastí.

 

Považujete sa za osamelého. Stotožňujete sa tým?

Veľmi sa s tým nezaťažujem. Som herec, takže na to čo sa ma pýtate Vám odpovedať neviem.

https://www.instagram.com/p/BhT6BFZA7HE/

Žijete v meste West Hollywood. Rešpektujú tam ľudia Vaše súkromie? Môžete sa len tak prechádzať bez toho aby si Vás všimli?

To ako trávim dni je dosť obyčajné. Jasné, že tam chodia dodávky s turistami, chodia sa pozerať na každého domy. Ráno vyjdem von, zoberiem si noviny a tí ľudia sú tam.

Niekedy sa cítite ako nejaké zviera v klietke. Ale v Los Angeles je to každému jedno.

Je jasné že Vás budú naháňať paparazzi ale ja nechodím von často, ja vlastne nič nerobím. Som dosť nudný.

 

Ste známy svojou vášňou k motorkám (Reeves je spolumajiteľ Arch Motorcycle Company v Kalifornii). Čo sa Vám na nich páči?

Mám ich veľmi rád. Hlavne estetickú stránku motoriek, tú vibráciu, pohyb a tú voľnosť.

Mám rád to ako počas jazdy prejdete do iného sveta. Je to dosť vzrušujúce jazdiť na motorke, je to hlavne o fyzickom potešení a je to úžasná príležitosť na premýšľanie a precítenie alebo príležitosť na to aby človek nepremýšľal a nič necítil.

Bolo Vašou túžbou stať sa rockovou hviezdou?

Vôbec. Nikdy som po tom netúžil. Mal som rád zvuk toho nástroja a potom samotný proces hrania na ten nástroj a bola to fakt zábava keď si niektorí priatelia so mnou zahrali.

https://www.instagram.com/p/BcWPnW5gvNt/

Koľko ste mali vtedy rokov?

Mal som 17 rokov a staršiu priateľku, ktorá ma doviedla k hudbe. Mal som auto s reproduktormi vzadu a vždy mi púšťala piesne od Joy Divison, the Violet Femmes. Nastúpili sme si do auta, trošku si vypili, robili rozličné veci, a potom som dal reproduktory na strechu auta a išli si zatancovať do parku.

 

Je hudba stále dôležitá vo Vašom živote?

Skupina Dogstar sa rozpadla už pred nejakým časom, ale párkrát sme sa dali dokopy a zahrali si spolu. Basgitaru mám doma a raz začas si s nimi zahrám ale už iba pre naše potešenie.

 

John Wick je teraz uznávaný a ikonický akčný hrdina. Mysleli ste si že to niekedy nastane?

Čo sa týka prvého filmu, určite sme nemali takéto očakávania a nemysleli sme si že bude šanca na ďalšie pokračovanie. Ale boli to práve diváci, ktorí to podporili takže veľká vďaka patrí im.

https://www.instagram.com/p/BbRmhvkAJ8D/

zdroj: thejakartapost.com

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

V oceáne je diera, ktorá nemá dno: čo sa o nej vie?

Modrá diera Taam Ja s priemerom 150 metrov pri...

Aký je výsledok tohto príkladu pre deti? Dospelí ľudia, ale nevenujú pozornosť jednej veci

Matematická hádanka, ktorá rozbúrila mysle používateľov internetu na celom...

Táto mladá žena si zakryla všetky tetovania a reakcia jej mamy je dojímavá

Ako by vyzerala táto 26-ročná žena, keby nemala všetky...

Cítite sa sledovaní, keď ste sami? Príbuzní zosnulého vám chcú poslať správu

Mali ste niekedy pocit, že vás niekto sleduje, hoci...

Prečítaj si aj

V oceáne je diera, ktorá nemá dno: čo sa o nej vie?

Modrá diera Taam Ja s priemerom 150 metrov pri...

Aký je výsledok tohto príkladu pre deti? Dospelí ľudia, ale nevenujú pozornosť jednej veci

Matematická hádanka, ktorá rozbúrila mysle používateľov internetu na celom...

Táto mladá žena si zakryla všetky tetovania a reakcia jej mamy je dojímavá

Ako by vyzerala táto 26-ročná žena, keby nemala všetky...

Cítite sa sledovaní, keď ste sami? Príbuzní zosnulého vám chcú poslať správu

Mali ste niekedy pocit, že vás niekto sleduje, hoci...

Nezlomní majitelia: Rodina odmietla 30 Miliónov od developérov a bráni svoj DOM pred výstavbou

Majiteľom pozemku v Austrálii, ktorý chcú developeri predať až...

V oceáne je diera, ktorá nemá dno: čo sa o nej vie?

Modrá diera Taam Ja s priemerom 150 metrov pri juhovýchodnom pobreží Mexika vyzerá zhora ako dúhovka obklopujúca azúrové dno oceánu.Táto nepreniknuteľná diera je ukrytá...

Aký je výsledok tohto príkladu pre deti? Dospelí ľudia, ale nevenujú pozornosť jednej veci

Matematická hádanka, ktorá rozbúrila mysle používateľov internetu na celom svete, sa na prvý pohľad môže zdať ako jednoduchá operácia.Jej zdanlivá jednoduchosť však skrýva tajomstvo,...

Táto mladá žena si zakryla všetky tetovania a reakcia jej mamy je dojímavá

Ako by vyzerala táto 26-ročná žena, keby nemala všetky tetovania? To sa jeden deň snažila zistiť relácia, aby zistila, ako by reagovala jej matka.Amber...
Verified by MonsterInsights