S novorodencom sa rozlúčili a vypli podporu života! Vtedy dieťatko začalo opäť dýchať!

Chelsea Hough sa už nevedela dočkať stretnutia so svojím dieťaťom. Jej tehotenstvo bolo normálne a práve keď dosiahla 36 týždňov, porodila chlapčeka, ktorému dali meno Karson Jax Hough.

Počas prvých chvíľ svojho života sa Karson podobal úplne zdravému bábätku, no potom sa mu zrazu spomalil tep a zastavilo srdce.

Lekári skúšali kontakt kože na kožu s jeho matkou, no to nepomohlo na dlho. Malý Karson potreboval ventilátor, ktorý by pomohol jeho srdcu pracovať a uľahčil by dýchanie.

foto: facebook

„Jediný spôsob, ako opísať, čo sa stalo, je, že tento krásny chlapček utrpel dve veľmi zriedkavé choroby, ktoré spolu vôbec nesúvisia. Jeden je neidentifikovateľný, pokiaľ ide o príčinu,“

napísala Karsonova Nana Lisa Hough. Lekári mali podozrenie, že Karson trpel krvácaním v ľavom spánkovom laloku, ako aj neketotickou hyperglycinémiou (NKH), vzácnou genetickou poruchou, ktorá spôsobuje hromadenie glycínu v telesných tkanivách a tekutinách.

Šance na prežitie boli mizivé. Po nejakom čase odporučili rodine, aby Karsona od ventilácie odpojili.

foto: facebook

Dôkladne to zvážili a rozhodli sa, že najlepšie bude urobiť to, čo im lekári poradili. Keď sa zjednotili v modlitbe, bolo im povedané, že budú mať s Karsonom len asi 10 posledných minút.

Akonáhle bol ventilátor vypnutý, dieťa zrazu začalo dýchať samo. Lekári boli ohromení a nestačili sa čudovať.

“Dnes sme boli svedkami zázraku!!” Lisa Hough napísala.

Odkedy je malý Karson doma, prosperuje. Jeho hmotnosť je zdravá a jeho tepová frekvencia je stabilná. Hladiny glycínu v jeho tele dramaticky klesli a každý deň sa má lepšie a lepšie.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “S novorodencom sa rozlúčili a vypli podporu života! Vtedy dieťatko začalo opäť dýchať!”