SUPERMARKET BUDE predávať potraviny na splátky! ĽUDIA UŽ ich už nezvládajú platiť

Supermarket Iceland zavádza nový systém bezúročných pôžičiek pre svojich zákazníkov. Chce im tak pomôcť s nákupom nevyhnutných potravín, počas jednej z najväčších potravinových kríz. 

Nová iniciatíva reťazca umožňuje zákazníkom využívať bezúročné „mikropôžičky“ z vopred nabitej karty. Neziskový poskytovateľ pôžičiek Fair for You, dnes objasnil podrobnosti systému.

Televízia ITV pripomína, že ceny potravín v Británii narástli v priebehu štyroch týždňov pred 7. augustom o 11,6 percenta. Počas predchádzajúcich štyroch týždňov potraviny priemerne zdraželi o 9,9 percenta. 

 

Najviac, podľa organizácie Kantar, zdraželo maslo, mlieko a hydina čo pre priemernú britskú domácnosť znamená stratu až 533 libier ročne.

Fair for You umožňuje zákazníkom požiadať o vopred nabitú kartu Food Club Card s kreditom od 25 do 75 £.

 Cieľom je ponúknuť zákazníkom v Spojenom kráľovstve cenovo dostupné a flexibilné úverové riešenie, ktoré im umožní vyhnúť sa potravinovej chudobe.

Prieskum zistil, že až 95 % účastníkov si myslí, že systém je užitočný.  Väčšina (92 %) členov takisto uviedla, že prístup k systému zastaví alebo obmedzí používanie potravinových bánk.

Viac ako polovica účastníkov prieskumu tvrdí, že vďaka novozavedenému systému sa zlepšili ich stravovacie návyky a cítia sa lepšie aj po mentálnej stránke.

Zákazníci si môžu vziať len jednu pôžičku naraz, šesť krát za rok. Takýmto spôsobom chce Fair for You zabezpečiť, aby sa zákazníci na systém neobracali stále ale skôr ho vnímali ako pomoc pri vyrovnávaní prímov.

Splátky sú stanovené na 10 libier týždenne. Môžete si  takisto vybrať, ktorý deň v týždni budete splácať, a keď sa vám to hodí, môžete si aj priplatiť.

Systém sa spustil v celom Spojenom kráľovstve v auguste 2022.

„Ľudia sa teraz, viac ako kedykoľvek predtým,  snažia nakupovať veľmi potrebné veci a podniky a vláda potrebujú nové myslenie, aby našli funkčné riešenia,“ povedal výkonný riaditeľ spoločnosti Iceland Foods Richard Walker.

Dodal: „S programom Fair for You sme spustili Iceland Food Club, aby sme našim zákazníkom ponúkli ešte väčšiu podporu a pomohli im riadiť nevyhnutné výdavky podľa ich vlastných podmienok. Tento etický úverový systém poskytuje skutočnú pomoc, keď je to najviac potrebné, a verím, že bude cenným príspevkom k prelomeniu cyklu potravinovej chudoby v tejto krajine.“

zdroj: itv.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “SUPERMARKET BUDE predávať potraviny na splátky! ĽUDIA UŽ ich už nezvládajú platiť”