Takto prebiehala operácia na oddelenie siamských dvojčiat. Lekári to urobili úžasne…

V domovine amerických kovbojov sa stal nezvyčajný príbeh. Dve bábätká, siamské dvojčatá, Anna Grace a Hope Elizabeth Richards, podstúpili najťažšiu operáciu v Texaskej detskej nemocnici.

„Dva dlhé a bolestivé roky sme sa za to modlili,“ povedala matka dievčat Jill bezprostredne po dokončení operácie.

„Je to neuveriteľný pocit ukladať naše deti do dvoch rôznych postelí,“ dodala Jill.

Rodičia dievčat, ktoré podstúpili oddeľovaciu operáciu, boli tak zaplavení emóciami, že len ťažko hľadali slová, ktorými by vyjadrili, akí sú vďační celému personálu texaskej detskej nemocnice.

Sestry sa narodili 29. decembra 2016. Lekári ich hneď po narodení preniesli na jednotku intenzívnej starostlivosti. Potom ich celková hmotnosť sotva dosiahla štyri a pol kilogramu.

Dievčatá boli zrastené bruchom a hrudníkom, čo znamenalo, že ich spájala rozsiahla sieť krvných ciev, ktoré boli priamo spojené s ich malými srdiečkami.

Operácia však zďaleka nebola poslednou skúškou, ktorú podstúpili. Lekári vykonali operáciu rozšírenia tkanív a dievčatám pripojili špeciálny prístroj. Pomohol ich pokožke rásť a získať potrebnú elasticitu.

A tak sa 13. januára 2018 uskutočnila dlho očakávaná operácia, ktorá trvala dlhých 7 hodín.

Je neuveriteľné, že na jej dokončenie bolo potrebných až 75 chirurgov, anestéziológov, kardiológov a sestier. Všetci starostlivo zapracovali na to, aby Anna a Hope mohli žiť plnohodnotný život.

„Úspech tejto operácie je výsledkom práce nášho obrovského a priateľského tímu počas dlhých dvoch rokov,“ povedal hlavný chirurg, primár oddelenia plastickej chirurgie Larry Hollier.

Špecialista tiež dodal: „Uskutočnili sme množstvo simulácií rôznych situácií, ktoré sa môžu počas operácie stať, aby sme boli pripravení na akýkoľvek výsledok.

Náš tím je spokojný s výsledkami, ale stále máme veľa práce na rehabilitácii týchto detí,“ povedal lekár.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto prebiehala operácia na oddelenie siamských dvojčiat. Lekári to urobili úžasne…”