Taxikár jej ponúkol bielidlo na kožu. Nevedel však, že sa rozpráva so supermodelkou!

29-ročná Nyakim Gatweh je majiteľkou nezvyčajne tmavej farby pleti. Rodáčke zo Sudánu sa v detstve vysmievali kvôli jej vzhľadu, no po presťahovaní do USA sa z hrdej mladej ženy stala najžiadanejšia africká modelka!

Raz taxikár ponúkol Nyakimovi, že jej vybieli pokožku, na čo sa len usmiala, pretože ona sa do svojho tela už dávno zamilovala. Keby len vedel, že špičkoví dizajnéri by urobili všetko preto, aby sa Nyakim odfotila v ich outfitoch na obálky časopisov…

Modelka bojuje proti rasovej diskriminácii. Pod fotografiou na Instagrame napísala príspevok, že všetky farby pleti sú rovnaké.

Zlomyseľní ľudia jej odporúčali, aby sa osprchovala, pričom porovnávali farbu jej pokožky so špinou. Na hodinách jej spolužiaci povedali, že ešte nevideli dievča, s takto tmavou pokožkou.

Kolorizmus je forma rasizmu, kedy je človek opovrhovaný len kvôli farbe pleti. Nyakim Gatweh verí, že svojím príkladom naučí ostatných milovať seba samého.

 

Instagramová modelka má už vyše 987 000 fanúšikov! Afričanka spolupracuje so známymi módnymi značkami ako Calvin Klein či Jigsaw.

Pred objektívom fotoaparátu pôsobí sebavedomo a úplne pokojne, takže úspech v modelingovom biznise má zaručený. 

Zostáva jej zaželať tvorivú inšpiráciu a úspešnú kariéru. Okrem toho, všetci jej neprajníci by sa mali naučiť tolerancii.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Taxikár jej ponúkol bielidlo na kožu. Nevedel však, že sa rozpráva so supermodelkou!”