Už som sa viac nemohol pozerať na zničený a špinavý panelák. TAKTO SOM HO PREROBIL

Mnohé staršie bytové domy vyzerajú takmer identicky – pochmúrne farby, nie príliš najkrajší vzhľad a neraz aj špinavé miesta.

Niektorí obyvatelia si to nevšímajú, niekto si to všimne, ale nič s tým nerobí, no sú aj takí, ktorí radi priložia ruku k dielu, aby sa ostatným žilo krajšie a lepšie.

Boris Černičenko z Ruska už od detstva túžobne kráčal po schodisku a všímal si, ako sa vzhľad ich schodiska mení k horšiemu a nerozumel, prečo s tým dospelí nič nerobia.

Po nadobudnutí umeleckého vzdelania mu tak nič nebránilo v tom, aby tento problém zmenil a skrášlil bývanie nielen sebe, ale aj ostatným susedom.

Pracoval iba v noci, pretože nechcel, aby ho susedia spoznali. No prvé premeny boli neprehliadnuteľné a Boris našiel podporu u susedov, ktorí sa mu rozhodli pomáhať aj s kúpou farieb.

Maľovanie mu zabralo niekoľko týždňov v práce, no teraz to už nie je len vchod do bytovky, ale umelecké miesto, pripomínajúce galériu.

Každé poschodie má svoju vlastnú tému. Jedno poschodie sa zmenilo na brezový háj, na ďalšej stene tečie čistá rieka a niekde sa týčia vysoké hory.

A hoci sa už Boris presťahoval, susedia na neho určite budú spomínať v dobrom, a vždy ho tam radi privítajú.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Už som sa viac nemohol pozerať na zničený a špinavý panelák. TAKTO SOM HO PREROBIL”