streda, 22 mája, 2024

V Iraku prišiel o nohu aj priateľa. Úprimne prezradil, čo si myslí o moslimoch

Chris Herbert prišiel o nohu v roku 2007 v Basre, počas vojny v Iraku, keď pri jeho nákladnom aute vybuchla mína. To však nie je všetko!

Vo svojich 19 rokoch stratil nielen svoju nohu, ale aj najlepšieho priateľa, ktorý zomrel v dôsledku útoku.

Takýto tragický a traumatický zážitok by pravdepodobne zlomil a urobil z niekoho zlého a krutého človeka, to ale nebol Chrisov prípad!

Podarilo sa mu udržať si pozitívny pohľad na život a odmietol sa spoliehať na iných ľudí!

V súvislosti s protimoslimskými náladami v mnohých západných krajinách chceli niektorí ľudia použiť Chrisa ako nástroj propagandy.

Niečo ako: pozrite sa, čo urobili s týmto statočným vojakom, ktorý slúžil svojej krajine! Chris však takéto ambície nezdieľal.

Sklamaný rozruchom okolo seba a jeho zraneniach sa rozhodol odstrániť špekulácie a predpoklady o svojich pocitoch.

Chris vo svojom vyjadrení napísal pozoruhodný prejav, ktorý by si mal každý prečítať.

Možno tým nedokáže presvedčiť miliardy ľudí, ktorí si už stihli vytvoriť svoje názory prostredníctvom činov extrémistov, ale …

Chris odhalil hlúposti týkajúce sa islamofóbie a vyzval ľudí, aby sa snažili vidieť v ľuďoch najmä to dobré.

„Niektorí ľudia boli sklamaní, že som sa nestal rasistom, pretože som bol vyhodený do vzduchu? Áno! Moslim tam naložil bombu a ja som prišiel o nohu!

Moslim prišiel o ruku práve ten istý deň a bol oblečený v britskej uniforme! Moslimský lekár bol vo vrtuľníku, ktorý letel za mnou! Moslimský chirurg ma operoval a zachránil mi život! Moslimská zdravotná sestra bola súčasťou tímu, ktorý mi pomohol, keď som sa dostal domov!

Moslimský zdravotný asistent mi pomohol podstúpiť rehabilitáciu, keď som sa učil znova chodiť! Moslimský taxikár si odo mňa nevzal peniaze, keď som prvýkrát šiel so svojím otcom na pivo! Moslim v bare mi poradil, ako sa vyrovnať s vedľajšími účinkami liekov!

V tom istom čase biela Britka napľula do tváre mojej priateľky a kričal na ňu, že spí s mrzákom! Biely Brit vytiahol môj invalidný vozík z výťahu, aby sa do neho dostal ako prvý! Britská policajtka pokutovala môjho otca za parkovanie na zlom mieste, keď na mňa čakal po rehabilitácii!

Nebudem to skrývať – ​​mnoho ľudí mi pomohlo zotaviť sa! Neznamená to, nenávidím bielych Britov! Haha. Bodka!

Viem, koho nemusím! A viem, kto som! Viem, koho si cením! A viem, kto nie som!

Ak chcete nenávidieť celú rasu normálnych mužov a žien kvôli konaniu niekoľkých idiotov, neváhajte!

Ale nepripisujte mi vaše názory! Nebudem ľahkou korisťou len preto, že sa nejaký idiot rozhodol, že v ten deň musím zomrieť!

Je možné viniť všetkých moslimov za činy skupín ako ISIS a Taliban? To je ako obviňovať všetkých kresťanov z činov Ku Klux Klan alebo baptistických fanatikov vo Westborough.

Venujte sa vlastným životom!“

Reakcie ľudí na jeho vyjadrenie boli vo všeobecnosti pozitívne…

„Aký inšpiratívny mladý muž, od ktorého by sa mohlo učiť mnoho ľudí na celom svete.“

„Boh ťa žehnaj, zlepšil si mi deň!“

„Pre tých, ktorí chcú, aby ste sa stali rasistom proti islamu, dovoľte mi pripomenúť vám, že islam nie je rasa!“

„V každej rase a náboženstve sú dobrí aj zlí ľudia!“

Čo si myslíte o názore tohto mladého muža?

zdroj:boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Latest

Newsletter

spot_img

Don't miss

spot_imgspot_img

Manžel ju chcel vyhodiť, ale ja som ju vzala a zachránila. Povieme vám, ako obnoviť orchideu z jedného listu

Orchidea je jedinečná v tom, že aj keď sa zdá byť mŕtva, môžete sa pokúsiť vdýchnuť jej druhý život. Ak má orchidea zhnité listy...

Sudca sa ženy opýtal, prečo potrebuje choré dieťa, ktoré opustili jeho biologickí rodičia. Jej odpoveď všetkým vyrazila dych

Addisyn Lopezová sa rozhodla z prvej ruky porozprávať o tom, ako začala svoju misijnú cestu v Guatemale. So svojou rodinou sa už desať rokov...

„Barbie s tmavou pleťou“ je jednou z najkrajších žien na svete: tieto fotografie fascinujú internet

Krása okolo nás môže mať rôzne podoby a o to viac to platí, keď ide o krásu ľudského tela. Vnímanie krásy je u každého...
Verified by MonsterInsights