Čarodejnica z Wall Street: najbohatšia žena na svete urobila zo svojho syna mrzáka. Dôvodom je lakomstvo

Hovorí sa, že bohatí ľudia majú svoje divné chúťky .

Je ťažké povedať, či je to na 100% pravda, no niektoré príbehy skutočne podporujú toto tvrdenie.

Životné príbehy neboli iné ani v minulosti.

Tak napríklad, dcéra dobre fungujúcej a rešpektovanej rodiny bola 25 rokov uväznená v podkroví domu! A neurobil to nikto iný, ako jej matka.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vintage Daily™ (@vintage_daily),

Matka mladej krásy Blanche bola proti jej vzťahu s mužom a tak sa rozhodla, že jej týmto barbarským činom zničí celý život. Blanche však nebola jediná, kto trpel kvôli činom svojich rodičov.

Henrietta (alebo Hetty) Greenová sa narodila v USA v roku 1834. Jej rodičia, rovnako ako starí rodičia, boli bohatí ľudia, ale Hetty sa už od svojho detstva začala zaujímať o svet podnikania. Už vo svojich šiestich rokoch čítala finančné noviny a v 13-tich sa stala domácou účtovníčkou.

Hettin otec zomrel, keď mala 30 rokov. žena zdedila obrovské množstvo peňazí, ktoré by sa mohli štandardom v roku 2010 – 107 miliónov dolárov.

Po troch rokoch sa Henrietta vydala za mnohonásobného milionára Edwarda Henryho Greena a neprepásla ani príležitosť podpísať predmanželskú zmluvu, podľa ktorej všetko, čo nadobudla pred manželstvom, zostane aj naďalej jej majetkom a bohatstvom.

Napriek bohatstvu sa nikdy nehodlala zastaviť a tak našla spôsob, ako zarábať ešte viac.

Napríklad, investovala do obligácií. Počas manželstva s Henrym porodila dve deti – Neda a Sylviu.

Jedného dňa sa ich manželstvo rozpadlo a Edward opustil dom.

Napriek tomu si udržiavali priateľský vzťah a Getty mu pomáhala až do konca svojho života. Po zvyšok svojho života sa venovala rastúcemu bohatstvu a po celom svete sa preslávila vďaka svojmu lakomstvu.

Hetty chodila jesť do tých najlacnejších reštaurácií a šaty si menila až vtedy, keď úplne stratili svoj vzhľad. Oblečenie dávala prať len v prípade, že bolo veľmi špinavé, aby ušetrila na mydle.

Nikdy nepoužívala horúcu vodu a nezapínala kúrenie. Okrem toho všetkého si mestská vláda od nej raz požiadala o pôžičku a Hetty im vypísala šek na 1 milión dolárov. V obchodnom svete ju prezývali „The Wall Street Witch“ (Čarodejnica z Wall Street).

Vrchol Henriettinho lakomstva nastal v čase, keď si jej malý Ned zlomil nohu.

Aby neutrácala veľa peňazí na liečbu, odviedla ho do nemocnice pre chudobných. Výsledkom bolo, chlapcovi museli nohu amputovať a Ned tak zostal invalidom po zvyšok svojho života.

Hetty Greenová zomrela v roku 1916 na mŕtvicu, ktorá ju postihla počas hádky so služobníčkou.

Majetok, ktorý po sebe zanechala, sa podľa moderných štandardov odhaduje na 2,1 – 4,3 miliardy dolárov!

V tom istom roku 1916 bola opäť vyhlásená za najbohatšiu ženu na svete.

Hetty Greenová mohol viesť luxusný život bez toho, aby si nemusela odopierať, mohla v pokoji vychovávať deti a starať sa o svoje vnúčatá. Ona však uprednostňovala šetrenie a život mamonárky.

Reči o tom, že bohatí majú svoje nepochopiteľné vlastnosti, sú možno predsa len pravda!

zdroj:takprosto.cc

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čarodejnica z Wall Street: najbohatšia žena na svete urobila zo svojho syna mrzáka. Dôvodom je lakomstvo”