AKTUALITA: Dědeček nejde do väzby! Súd ho zatiaľ pustil na slobodu!

Obvinený Dušan Dědeček nejde do vyšetrovacej väzby. Rozhodol to tom Okresný súd Bratislava I, ktorý si nemyslí že by Dědeček  mohol pred trestom na slobode uniknúť.

Prokurátor však požadoval jeho umiestnenie do cely, kvôli jeho funkcií v športovom zväze. Tej, sa ale vzdal včera popoludní.

Dědeček minulú nedeľu svojím nezodpovedným činom usmrtil piatich mladých ľudí.

Opitý sa rozhodol neuposlúchnuť zákon a za volant si sadol s približne 3 promile alkoholu v krvi.

Za trestný čin všeobecného ohrozenia mu hrozí 20 až 25 rokov alebo doživotie.

Skutok bol pôvodne považovaný za usmrtenie, pri ktorom by sa výška trestu pohybovala okolo 12 rokov, no prokurátor požadoval vyššiu sankciu.

„Súd nevzhliadol dôvod tzv. útekovej väzby pre hrozbu vysokého trestu. Súd nevzhliadol ani dôvod tzv. preventívnej väzby, keďže hrozba pokračovania v identickom alebo obdobnom konaní z konania obvineného a iných konkrétnych skutočností nevyplýva,“ priblížil hovorca súdu Pavol Adamčiak. Dodal, že súd konštatoval dôvodnosť vzneseného obvinenia.

O tomto rozhodnutí súd rokov takmer 4 hodiny. Keďže však nejde o konečné rozhodnutie, prokurátor sa odvolal a súdny proces bude pokračovať v piatok 14. októbra.

 

Zdroj foto: www.deaflympic.sk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “AKTUALITA: Dědeček nejde do väzby! Súd ho zatiaľ pustil na slobodu!”