Domorodci z tohto ostrova nikoho nepúšťajú na svoje územie už viac ako tisíc rokov!

Na civilizovaný svet sme si už tak zvykli, že život domorodcov na ostrovoch si mnohí vedia len ťažko predstaviť. Takíto domorodci vedú dosť uzavretý spôsob života a je veľmi ťažké zistiť o nich aspoň nejaké informácie.

V Indickom oceáne sa nachádza ostrov Sentinel, ktorý obývajú domorodé kmene. V 19. storočí o skaly neraz narazili lode.

Posádky sa pokúsili zakotviť na ostrove, no miestni ich zahnali šípmi a kopijami.

V roku 1897 polícia priplávala na ostrov, keď naháňala odsúdeného na úteku. Po chvíli ho našli s podrezaným hrdlom.

Orgány činné v trestnom konaní toto miesto okamžite opustili.

Samotný ostrov je malý a má 72 kilometrov štvorcových, podľa niektorých správ na ňom žije asi 400 ľudí.

V roku 1981 loď Primrose narazila na plytčinu pri pobreží.

Obyvatelia okamžite začali strieľať šípy na neidentifikovaný objekt. Je dobré, že loď bola v dostatočnej vzdialenosti od pevniny a nikomu sa nič nestalo. Posádku evakuoval vrtuľník a loď zostala na tom mieste.

Ostrovania s nikým nenadväzujú kontakt. V roku 1991 našiel indický vedec prístup k nedobytným ľuďom: na brehu nechal červené vedrá, ktoré si domorodci odniesli.

Podľa dialektu, ktorý počuli, vedci dospeli k záveru, že kmene hovoria jazykom, ktorý sa nepodobá žiadnemu z andamských jazykov. V dôsledku toho žili v izolácii od nepamäti.

Po nejakom čase táto komunikácia prestala. Domorodci prejavovali agresivitu streľbou z lukov. V roku 2006 sa stala tragédia: domorodci zabili dvoch rybárov, ktorí sa na ostrov dostalo v dôsledku nepriaznivého počasia.

Oficiálne ostrov spravuje India, vláda však uviedla, že nebude zasahovať do života miestnych obyvateľov.

Dokonca sú strážené a nedovolia turistom navštíviť ostrov Sentinel. Obyvatelia ostrova nie sú imúnny voči chorobám, takže obyčajné prechladnutie ich môže zabiť.

Napriek tomu, že tieto kmene civilizovaný svet absolútne nezaujíma, je pre nás vždy poučné, že o nich počujeme. Koniec koncov, toto je spôsob života, ktorý sa zachoval od staroveku.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Domorodci z tohto ostrova nikoho nepúšťajú na svoje územie už viac ako tisíc rokov!”