Expert verí, že mimozemšťania na Zem neprídu, pretože sme príliš hlúpi

Uznávaný profesor uviedol, že je presvedčený, že mimozemský život sa na Zemi nerozšíri, pretože mimozemské obyvateľstvo si myslí, že sme hlúpi. 

Ľudia vynašli koleso, motorové vozidlo či urýchľovač, no aj napriek tomu si vraj mimozemšťania myslia, že sú lepší ako my.

Harvardský profesor astronómie Avi Loeb verí, že mimozemšťania neznášajú zelenú trávu a že super inteligentná rasa mimozemských tvorov preletela v roku 2017 s vesmírnym objektom priamo okolo našej planéty.

Samozrejme že to znie veľmi nepravdepodobne, no muž, ktorý to tvrdí, je profesorom na Harvarde.

V rozhovore pre denník Daily Star uviedol, že mimozemšťania nás jednoducho nemajú záujem navštíviť.

Na základe tohto argumentu Loeb tiež uviedol, že ľudia by si mali zriadiť detekčné stanoviská UFO všade, kde sú zaznamenané akékoľvek pozorovania. Podľa profesora sa však  nikdy nezastavia na šálku čaju, pretože sme podľa nich úplne hlúpi.

Loeb povedal: ,,Najbežnejšie hviezdy v galaxii sú trpasličie hviezdy. Väčšina hviezd má asi desatinu hmotnosti Slnka a sú tiež dvakrát chladnejšie ako Slnko a preto sú červené.“

,,Tieto hviezdy vydávajú infračervené žiarenie, kvôli čomu tam tráva zelená nikdy nebude.

Bude tmavočervená. Takže ak uvažujete o mimozemšťanských medzihviezdnych cestovných kanceláriách, nebudú sa tam uvádzať cesty na Zem, pretože pre ich infračervené vnímanie nie je zelená tráva nijako zvlášť príťažlivá.“ Profesor dodal:

„Je možné, že nie sme ani tak atraktívni a ani veľmi zaujímaví z hľadiska našej inteligencie.“

„Ľudia z nejakého dôvodu nespolupracujú, čo je skutočne poľutovaniahodné. Téma UFO zaujíma najmä vládu USA, pretože je možné, že je to prostriedok inych vlád, čo ohrozuje národnú bezpečnosť, takže existuje záujem preskúmať, o čo vlastne ide.

Mimochodom neverím v sprisahania. Mali by sme investovať relatívne malú sumu peňazí na výskum, v ktorom nasadeníme najlepšie nástroje na monitorovanie prostredia.“

Zdroj: ladbible.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Expert verí, že mimozemšťania na Zem neprídu, pretože sme príliš hlúpi”