back to top
nedeľa, 21 apríla, 2024

Keď nechcete aby boli vaše deti nevychované, prestaňte robiť týchto 5 chýb

Väčšina rodičov sa stretáva s problémom, že ich dieťa trpí amokom či nevychovanosťou a ani len netušia, o čo ide.  Našťastie my to vieme a predstavíme vám 5 chýb, ktoré by mali rodičia prestať robiť.

Ak na toto správanie vašich detí nezareagujete načas, ovplyvníte tým ich životy viac ako si viete predstaviť.

Potvrdila to aj doktorka Emma Jenner, ktorá sa zviditeľnila najmä v show v televízií TLC “Priveďte pestúnku”. V nej prezentovala 5 rodičovských chýb, ktoré privodia skôr či neskôr neželané následky.

Podľa Emmy je normálne, že rodičia požadujú a očakávajú od svojich detí stále viac,  povedia im o svojich problémoch a ťažkostiach.

TU JE 5 CHÝB, KTORÝCH SA RODIČIA NEUSTÁLE DOPÚŠŤAJÚ: 

BOJA SA SVOJICH DETÍ

Príklad: Ak sa chce dieťa napiť mlieka z iného pohára a nie z toho obvyklého, rodičia automaticky začnú hľadať iný pohár namiesto toho, aby túto požiadavku ignorovali. Boja sa, že dieťa začne plakať alebo odmietne jesť.

Emma považuje toto za obrovskú chybu. Dieťa by vám nemalo rozkazovať. Nechajte ho plakať. Odíďte, ak to nechcete počuť.  Nikdy však nesplňte svojmu dieťaťu všetko, čo mu vidíte na očiach. Premyslite si, aký odkaz mu týmto správaním zanecháte, ak mu dáte všetko, a to len kvôli jeho plaču. Urobíte s tým už niečo?

OSPRAVEDLŇUJETE ICH (“TO SÚ DETI”)

Ak svoje deti ospravedlňujete touto frázou, podnecujete ich opätovne k tomuto správaniu  a aj k neposlušnosti a nezodpovednosti.

Deti totiž dokážu oveľa viac ako od nich rodičia očakávajú. To platí pre rešpekt, chovanie, domáce práce alebo sebakontrolu.

Emma tvrdí, že  by ste mali zvýšiť nároky, ktoré  na svoje deti kladiete. Tak ich naučíte, ako sa majú správať adekvátne situácií.

 NENECHÁTE INÝCH ABY ICH NAPOMÍNALI

Učitelia a profesori by mali deti napomínať, ak sa nesrávajú vhodne. A rodičia by im to mali dovoliť.

Sú predsa očami a ušami rodičov, keď s nimi nie sú. Dnes je to takmer nemožné, pretože ak učiteľ alebo zamestnanec poučuje dieťa, rodičov to len vytočí. Ani sa nesnažia zistiť, čo sa stalo, resp. čo predchádzalo reakcii učiteľa. Ak sa chováte takto aj vy, nepriamo svojmu dieťaťu naznačujete, že v nevhodnom či neslušnom správaní ho nezastavíte ani vy a ani učiteľ.

 

DETI SÚ NA PRVOM MIESTE 

Rodičia to so starostlivosťou niekedy preháňajú.

Rodičia prispôsobia všetky svoje záväzky a duševné zdravie svojim deťom, len aby splnili ich očakávania a potreby. Mali by si uvedomiť, že im nedokážu dať všetko. Ak si to aj vy uvedomíte, budete mať pokoj na duši a zbavíte sa stresu. Inak im iba dokazujete, že oni sú pánom situácie.

Dieťaťu sa nič nestane, ak si necháte trochu času pre seba. Nič sa nestane, ak mu občas poviete nie.

VYUŽÍVAJÚ JEDNODUHŠIE RIEŠENIA

Aby svoje deti nenudili snažia sa ich zabaviť. A tam nastane neporozumenie v komunikácií. Keď sú v čakárni, v lietadle, či varia a upratujú, dajú deťom do ruky tablety a telefóny. Musíte svoje deti naučiťtrpezlivosti. Mali by vedieť, že jedlo nebude uvarené a prichystané kedykoľvek si zmyslia. Naučte ich pomôcť v kuchyni, keď ich tam potrebujete.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights