„Mám 40, som slobodná a bezdetná, prečo je to také kontroverzné? Žena vyzdvihuje prelomenie tohto tabu

Jedným z najnepríjemnejších aspektov života mladej ženy je vyrovnať sa s tlakom materstva. Či už je to preto, že si ešte nenašli partnera, alebo preto, že si jednoducho vybrali inú cestu, mnohé ženy zistia, že po dosiahnutí určitého veku bez toho, aby sa usadili s manželom alebo si založili rodinu, ich životný štýl začne vyvolávať podozrenie a dokonca aj hnev u okolia.

Najmä ak sú to ľudia starší alebo sociálne konzervatívnejší.

Niečo podobné prežívala aj Emma Johnová, britská spisovateľka, ktorá bola unavená a rozhodla sa zmeniť svoj vnímaný problém na príčinu.

Z jedného alebo druhého dôvodu, ako roky plynuli, Emma nikdy nenašla partnera, ktorému by sa chcela dlhodobo venovať.

V rozhovore vysvetlila, že jedným z dôvodov, prečo je slobodná, je to, že si jednoducho nikdy nenašla partnera, ktorého by milovala natoľko, že by s ním chcela stráviť svoj život.

Teraz, keď má 40 rokov bez toho, aby sa vydala alebo mala deti, začala oceňovať výhody svojho životného štýlu.

„Pomyslite na všetky tie hodiny spánku, na všetky noci, počas ktorých vás žiaden partner ani dieťa nezobudili.

Aj prázdniny budú lepšie.

Žiadne kompromisné destinácie, žiadne najlepšie kempovanie, žiadne hodiny nútenej nudy v kaviarni detského hracieho centra.

Nebude vás obmedzovať neochota vášho partnera ísť von alebo zložitá organizácia mimoškolských aktivít detí.“

Emma sa rozhodla posunúť svoj životný štýl na vyššiu úroveň a napísala autobiografický román, v ktorom vyrozprávala svoj príbeh.

Rozhodnutie „nepoddať sa“ stereotypnej predstave života, byť vydatá a mať deti, znamenalo, že má k dispozícii množstvo prostriedkov (ktoré investovala do jazzového športového auta), ako aj hodiny neprerušovaného spánku, o ktorom si myslí, že jej pomohol udržať si mladistvejší vzhľad.

Napriek 40-tke má Emma mladistvú energiu.

Ako už bolo povedané, je ťažké posúdiť životný štýl, ktorý je taký odlišný od jej, ako napríklad mať dieťa alebo rodinu, ak to nikdy nezažila. Dôležité je, že je takto šťastná.  

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Mám 40, som slobodná a bezdetná, prečo je to také kontroverzné? Žena vyzdvihuje prelomenie tohto tabu”