Manželka Robina Williamsa hovorí o dôvodoch, ktoré ZNÁMEHO herca prinútili vziať si život

Dokázal všetkých rozosmiať, aj keď sám prechádzal peklom.

Nanešťastie, Williams spáchal samovraždu v pondelok 11. augusta 2014. Táto správa bola veľkým prekvapením. Ľudia sa nemohli prestať čudovať, ako mohol niekto taký veselý a zábavný zomrieť takým strašným spôsobom.

Pitva však odhalila, že Williams mal demenciu s Lewyho telieskami (LBD). Ide o  neurologické ochorenie, pri ktorom sa v nervových bunkách v oblastiach mozgu podieľajúcich sa na myslení, pamäti a pohybe (kontrola motoriky) vyvíjajú proteínové usadeniny, nazývané Lewyho telieska. 

Podľa článku Mayo Clinic „ľudia s demenciou s Lewyho telieskami môžu mať vizuálne halucinácie a zmeny v bdelosti a pozornosti“.

foto: boreddaddy

Počas posledných rokov jeho života sa Williamsovo zdravie začalo zhoršovať. 

Muž, ktorý si dokázal zapamätať tisíce riadkov bez toho, aby urobil jedinú chybu, začal mať na natáčaní problémy s pamäťou.

Žiaľ, to ho veľmi frustrovalo a viedlo k úzkosti.  

Susan opísala Williamsov zdravotný stav pred jeho smrťou ako výrazne sa zhoršujúci. Prezradili, že herec každý deň trpel kŕčami v žalúdku, pálením záhy či triaškou. 

foto: facebook

Nasledovali problémy so zrakom a čuchom, ktoré ho natoľko znepokojovali, že mal problémy so spánkom.

Neskôr sa objavili aj motorické poruchy, ktoré občas spôsobili, že počas pohybu zamrzol.

Podľa Williamsových priateľov bol na jeseň 2013 „zaskočený tým, ako vyzeral“ keďže výrazne schudol.

foto: facebook

Susan vo svojom článku pre Neurology napísala, že po predpísaní antipsychotických liekov, ktoré situáciu len zhoršili, jej manžel „stratil rozum“.

Robin Williams, všeobecne známy pre obrovské množstvo talentu, už nedokázal znášať všetko, čo sa dialo v jeho hlave. Vzal si život a zlomil milióny sŕdc po celom svete. Bohužiaľ, len málokto si uvedomoval, s čím všetkým herec bojoval.

zdroj: boreddaddy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Manželka Robina Williamsa hovorí o dôvodoch, ktoré ZNÁMEHO herca prinútili vziať si život”