Prečo Američania chodia po dome obutí? Toto je niekoľko zaujímavých dôvodov -VÔBEC SME TO NEVEDELI

V amerických filmoch a televíznych seriáloch sme zvyknutí na to, že vidíme, ako sa ľudia obutí prechádzajú po byte alebo dome.

V našich zemepisných šírkach je to niečo nezvyčajné a najmä nepochopiteľné. Prečo to teda robia?

V USA nepoznajú pojem niečo ako papuče.

Američania tam nosia akékoľvek topánky doma aj na ulici. A nejde tu iba o to, že majú inú klímu alebo že ich ulice sú čistejšie, aj keď je to pravda.

Dôležitú úlohu pri vytváraní takéhoto návyku zohráva aj ich mentalita.

Mnoho Američanov si neradi komplikuje život; uprednostňujú maximálne pohodlie. Neustále prezúvanie je pre nich problém navyše. Toto je pravdepodobne jediný zjavný dôvod, prečo Američania nosia doma topánky.

person on hammock

Podnebie

Zvyk nevyzúvať sa doma sa vyvinul nie kvôli národnosti, ale aj kvôli podnebiu. Ľudia, ktorí žijú v teplej zime bez snehu a v suchom lete, sa po návrate domov prezúvajú. Obvykle to platí pre obyvateľov južných štátov. Ale v severných štátoch nie je situácia až tak odlišná. A ak sa miestni vyzujú, potom chodia po dome bosí alebo v ponožkách.

Čisté ulice

Americké mestá majú prepracovaný systém čistenia. Aj v daždivom počasí zostanú ulice čisté vďaka špeciálnym ekologickým čistiacim prostriedkom. Cesty sú posypané nasekaným drevom, ktoré zadržiava vlhkosť a špinu. Chodníky sú navyše vyvýšené nad úroveň vozovky, čím sa minimalizuje šanca na znečistenie topánok.

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému Ázijčan, človek, doma                                                                                                                   Pexels

Neradi chodia pešo

Moderný človek si už nevie predstaviť život bez auta. Pre mnohých je mať auto považované za blahobyt, ale pre Američanov je to samozrejmosť. Ani v malých mestách ľudia nechodia pešo, ale väčšinou cestujú autom.

Týmto spôsobom minimalizujú kontakt so zdrojmi nečistôt.

woman wearing stiletto shoesunsplash

Ak máte po sledovaní amerických filmov a televíznych relácií dojem, že Američania chodia doma v topánkach, v mnohých prípadoch to je v skutočnosti tak. Na druhej strane sa snažia neprekračovať zdravý rozum.

Ak je napríklad v dome malé dieťa, rodičia si čistia obuv a nechodia po umytých podlahách v obuvi.

A snímky z filmov, kde si hrdina ľahne na posteľ v topánkach, bola vyrobená len pre estetiku, pretože divák sa nechce pozerať na to, ako sa herec musí prezúvať. Navyše to šetrí čas. Čo si myslíte o tejto kultúre nevyzúvania topánok? Podeľte sa o svoje názory v komentároch na Facebooku!

Zdroj: sovkusom.ru 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo Američania chodia po dome obutí? Toto je niekoľko zaujímavých dôvodov -VÔBEC SME TO NEVEDELI”