Viac ako 4 800 ľudí stálo v rade počas dažďa, aby zistili, či sú vhodnými darcami pre dieťa

Rekordný počet 4 855 ľudí čakalo niekoľko hodín v daždi, len aby zachránil 5-ročného chlapca Oscara Leeho, ktorý bojuje proti zriedkavej forme rakoviny.

Ľudia sa zoradili v blízkosti Pitmastonskej základnej školy, ktorá poskytla svoje priestory na testovanie po zúfalých prosbách jeho rodičov.

Chlapec naliehavo potrebuje darcu kmeňových buniek a má len tri mesiace na to, aby našiel niekoho, kto mu môže zachrániť život.

Olivia Saxelby a Jamie Lee z Worcester z Veľkej Británie začali mať obrovské obavy, keď na tele svojho syna uvideli modriny, z čoho sa neskôr vykľula lymfoblastická leukémia T-buniek.

Táto agresívna forma leukémie si vyžaduje chemoterapiu a transplantáciu kostnej drene.

22-ročná učiteľka Oscara Laura Senterová uviedla, že jeho diagnóza je šokom pre celú triedu. Dodala:

„Nemohla som tomu uveriť. Videla som ho pred Vianocami, kedy vyzeral šťastne ako každé dieťa. To, čo sa stalo, je nočná mora. Trhá mi to srdce.

Preto sme prešli na činy – chceme nájsť darcu.

Počas minulého mesiaca som navštívila Oscara v nemocnici, keď mal narodeniny. Vzhľadom na chemoterapiu bol veľmi opuchnutý, ale my sme urobili všetko pre to, aby sme mu prejavili podporu.“

O víkendoch sedeli dobrovoľníci pri stoloch a stoličkách v dvoch školských halách, kde sa testovali a vyplňovali formuláre na registráciu darcov.

Oscarova mama: „ Už sme prestávali vidieť svetlo na konci tunela, ale pri pohľade na hrdinský úsmev Oscara, jeho odvahu a odhodlanie, sa nám nakoniec podarilo zjednotiť naše sily.

Od tohto momentu sme silnejší ako kedykoľvek predtým.

Oscar nám pripomenul, ako opäť bojovať a aký je odvážny.

Nikdy neukázal slabosť a vždy sa nás snažil prekvapiť aj v tých najťažších časoch. Je pre nás skutočným bojovníkom. No teraz potrebuje niekoho, kto zachráni jeho.“

V Spojenom kráľovstve zriedkavé ochorenie každý rok napadá približne 650 ľudí a približne polovica pacientov sú deti.

Oscarovi prajeme veľa zdravia!

zdroj: elitereaders.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Viac ako 4 800 ľudí stálo v rade počas dažďa, aby zistili, či sú vhodnými darcami pre dieťa”