štvrtok, 18 júla, 2024

Z opustenej stodoly sa ozývali zvláštne zvuky. Policajti sa museli pozrieť dovnútra…

Šťastní sú ľudia, ktorí nepoznajú svojich susedov. Buď neexistujú, alebo sú takí tichí a inteligentní, že ich takmer nevidno. Ak vo vašej bytovke žijú hlučné rodiny s mnohými deťmi, alkoholici alebo jednoducho nekultúrni ľudia, potom chápete.

Na jar 2017 Jennifer Elliotová zmizla zo svojho domova.

Matka Gail Roweová si uvedomila, že sa niečo stalo jej dcére, a tak vyšla na ulicu a snažila sa nájsť aspoň nejakú stopu po nezvestnej žene.

Zrazu začula zo stodoly zvláštne šúchanie. Intuícia povedala žene, že to nebola náhoda…

30-ročná Jennifer žila so svojou matkou v americkom meste Blancester. Zdalo sa, že išlo o pokojne spolunažívanie nielen s matkou, ale aj so susedmi.

Po skončení pracovného dňa sa Gail ako obvykle vrátila domov.

Na jej veľké prekvapenie našla vnuka pokojne spať, no po dcére nebolo ani stopy. Jennifer nedvíhala telefón, takže matka začala mať obavy.

Zavolala políciu asi o pol druhej ráno. Čoskoro prišiel k jej domu dôstojník, ktorý sa snažil ženu nájsť, no márne.

Policajt sa prešiel okolo domu a odišiel, potom sa žena rozhodla vziať situáciu do vlastných rúk. Začala chodiť a volať svoju dcéru. Zo strany vratkej stodoly sa ozývali zvláštne zvuky, ktoré ju okamžite zaujali.

Rowe pristúpila bližšie a počúvala, zvuk utíchol. Žena sa rozhodla vyskúšať svoj vnútorný pocit, zaklopala na stenu stodoly a povedala: „Jennifer, ak si tam, daj mi znamenie. Dostanem ťa von.“

To úplne stačilo, Gail znovu zavolala políciu a začala čakať. Keď ten istý dôstojník prišiel autom ku kôlni, zistili, že bola zamknutá, a tak sa dostal dovnútra pomocou páčidla.

Aké bolo prekvapenie dôstojníka, keď objavil dieru v podlahe, v ktorej ležala žena.

Vrch jamy bol navyše pokrytý drevenými doskami, na ktoré boli umiestnené ťažké predmety. Niekto nechcel, aby Jennifer utiekla.

Vystrašenú ženú z pasce vyslobodili a poslali na lekárske vyšetrenie do najbližšej nemocnice. „Keby sme moju dcéru nenašli včas, mohla zomrieť,“ hovorí matka obete.

Ako sa tam dostala? Nie je známe, pretože Jennifer bola v šoku a nebolo možné s ňou urobiť rozhovor. Stodolu vlastnil istý Dunn, na ktorom si v poslednom čase všimli nevhodné správanie.

Dôstojník, ktorý nevedel, či je Dunn ozbrojený, sa neodvážil ísť do jeho domu, ale zavolal posily. Jednotka rýchlo zistila, že muž má útočnú pušku, a tak vyslali útočný tím spolu so zatykačom, aby ho zatkli.

Únosca, nič netušiac, vyšiel z domu, keď ho zatkla polícia. Odviezli ho na stanicu a Jennifer sa medzitým spamätala. Ukázalo sa, že pred rokom išla na políciu so sťažnosťou na Dunna, údajne ju obťažoval a písal výhražné listy.

Úrady sa tiež dozvedeli, že Dunn mal v posledných rokoch problémy s drogami a len pár týždňov pred týmto incidentom niekoľkokrát zavolal políciu a tvrdil, že sa do jeho domu pokúšali vlámať votrelci.

Asi pred mesiacom chodil po dome so zbraňou a zdalo sa, že sa s niekým rozpráva. Susedia zavolali políciu, no po pár dňoch ho prepustili.

V dôsledku toho Dunn priznal, že bol do Jennifer zamilovaný. V ten večer sa za ňou prikradol na ulicu a omráčil ju, potom ju hodil do diery a prikryl, aby neutiekla. Čo sa snažil tento nešťastný Rómeo dosiahnuť, nie je jasné.

Na súde právnici únoscu tvrdili, že ich klient trpí schizofréniou. To však sudcu nepresvedčilo, a tak išiel Dunn do väzenia za zločin, ktorý spáchal.

Žiadna žena by si nepriala takého obdivovateľa, ktorý dokáže svoju lásku dokázať len hrubosťou a násilím.

Muž s najväčšou pravdepodobnosťou trpí ťažkou duševnou poruchou. Natíska sa otázka: prečo ho súd neposlal na lekárske vyšetrenie. Možno by mal podstúpiť liečbu. Čo ak zaútočí aj na väzňov vo väzení?

 

zdroj

Zaujal Vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Prečítaj si aj

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie...

„Ľutujem, že som si adoptovala dcéru – mám pocit, že sa starám o cudzie dieťa“

Istá mamička vyvolala na internete pobúrenie po tom, čo...

Má šesť detí a nebola vydatá v kostole. Kňaz odpovedal, či je to pre Boha „nedôležité“

V digitálnom veku, kde sa hranice medzi tradičnými a...

Tínedžer dráždil spolužiačku a uprostred hodiny jej rozopínal podprsenku. Po čase prišla do školy matka študentky a všetko neskutočne vyriešila

Matka tohto tínedžerky pracuje ako zdravotná sestra v nemocnici a počas práce nemôže používať svoj mobilný telefón. Vedenie školy však kontaktovalo vedenie nemocnice a...

Potlač tričiek je cesta ako sa zviditeľniť

Najbežnejší kúsok oblečenia je nepochybne tričko. Nosíme ho všetci, od tých najmenších ratolestí, cez nás, až po našich starých rodičov. Výber je neskutočne pestrý,...

Upratujte efektívne a s dobrou náladou

Efektívne a pravidelné upratovanie v domácnosti je nevyhnutné pre udržanie čistoty a hygieny v každom priestore. Aby bolo upratovanie skutočne precízne, je dôležité zvoliť správne...
Verified by MonsterInsights