13-ročný chlapec, zúfalo potrebuje obličku po tom, čo otec zabil jeho mamu

Audra Eaker bola pripravená urobiť pre svojho syna čokoľvek, len aby ho videla zdravého, aj keby to malo znamenať, že mu dá svoju obličku.

13-ročný chlapec, Kincaid Eaker, sa narodil s chronickou poruchou obličiek známou ako polycystická choroba obličiek, ktorá bráni obličkám vykonávať svoju funkciu filtrovania odpadových produktov z krvi tak, ako by mali.

Jediný spôsobom je transplantácia, ktorá sa mala uskutočniť už v roku 2016, ale bohužiaľ sa tak nestalo, pretože jeho matku, ktorá bola vhodnou darkyňou, zastrelil jej manžel Darrel Eaker na Vianoce.

Chlapec nielenže bojoval o prežitie, ale po jeho boku už nebola jeho najväčšia opora v živote.

Jedna osoba, ktorá je vždy pri ňom, okrem starých rodičov, ktorí sa ho ujali, je jeho adoptívna sestra Olivia.

Podľa Brandy Love, najlepšej priateľky Audry, adoptovala Oliviu z Číny po tom, čo prišla o dve zo svojich detí, jedno vo veku štyroch týždňov a druhé vo veku 4 dní v dôsledku rovnakej choroby, akú má Kincaid.

Teraz sa matkina kamarátka snaží robiť všetko, čo je v jej silách, aby pomohla chlapcovi získať obličku.

Chlapcovi sa darilo prežiť vďaka neustálej lekárskej podpore, ktorú dostáva od lekárov, ktorí pracujú na jeho prípade. Čas sa však kráti a treba čo najskôr konať.

Všetci dúfajú, že sa nájde vhodný darca, aby Kincaid mohol žiť.

„Myslím, že moja prosba je, aby ľudia zvážili testovanie na darovanie orgánov pre Kincaida. Čakacia listina na mŕtvych darcov je veľmi dlhá. Úspešnosť živého darcu je oveľa lepšia a rýchlejšia. Cítim, že po smrti mojej najlepšej priateľky to je to, čo môžem urobiť, aby som si uctila jej život,“ povedala.

Čo sa týka muža, ktorý vzal Kincaidovi jeho matku a šancu začať svoj život odznova, bol odsúdený na doživotie bez podmienečného prepustenia. Niekto bezohľadný ako on sa len ťažko dá nazvať otcom.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “13-ročný chlapec, zúfalo potrebuje obličku po tom, čo otec zabil jeho mamu”