Ako je to možné? Najstaršie novorodeniatko na svete je len o 2 roky mladšie ako jeho mama!

Názov tohto článku Vás určite šokoval no napriek jeho paradoxnému zneniu sa zakladá na pravde. Pýtate sa ako je to možné?

Určite ste už počuli o zmrazovani embryí a v tomto zaujímavom príbehu je práve táto metóda hlavnou témou. Tina (29) spolu s manželom Benjaminom (36) sa snažili o dieťa 5 rokov no nedarilo sa im.

Preto sa rozhodli pre umelé oplodnenie s pomocou zmrazených embryí.

Touto cestou sa im narodili už 2 deti, ktoré pokorili svetový rekord vo veku novorodeniatok. Opäť Vám to určite znie dosť divne tak sa teda pozrime na príbeh rodiny Gibsonovych.

Neboli sme vyberaví

Tina a Benjamin sa o dieťa snažili 5 rokov a opatrovali množstvo detí ako náhradný rodičia. Dokonca rozmýšľali aj nad adopciou až v roku 2017 im Tininy rodičia navrhli aby skúsili umelé oplodnenie cudzím embryom. Benjamin totiž trpí cystickou fibrózou, ktorá môže spôsobovať neplodnosť.

Spočiatku sa im táto možnosť zdala šialená no nemohli ju dostať z hlavy a preto to skúsili. Tina spolu s manželom sa teda vydali do centra, kde sa touto metódou zaoberali.

Tam im ukázali až 300 profilov žien, ktoré po umelom oplodnení mali v centre uložené zmrazené embryá. “Neboli sme vyberaví. Len sme chceli dieťa,” spomenula Tina. Jedinou požiadavkou bol len fakt, že hľadali darkyňu, ktorá bola nižšieho vzrastu, keďže aj ona s manželom sú nižší.

 

 

Z toho sa Vám zakrúti hlava

V marci 2017 sa páru teda narodila prvá dcéra Emma. Embryo, ktorým Tinu umelo oplodnili bolo zmrazené neuveriteľných 24 rokov. Tina to zistila v deň oplodnenia a chcela odpoveď na jasnú otázku: Čo to teda znamená?.

Špecialista Dr. Jeffrey Keenan jej odpovedal, že to bude svetový rekord. O pár rokov Tina s Benjaminom rozmýšľali o tom, že malej Emme dajú súrodenca. Opäť sa teda rozhodli pre rovnaký postup a Molly sa narodila ešte v októbri minulého roka.

Avšak rekord svojej sestry prekonala, keďže sa narodila z embrya, ktoré bolo zmrazené v októbri 1992. Bolo to len 18 mesiacov po tom ako sa v apríli 1991 narodila Tina.

Molly Everette Gibson mala pri narodení prakticky už 27 rokov a tým pádom bola len o rok a pol mladšia ako jej mama.

 

zdroj: nypost.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako je to možné? Najstaršie novorodeniatko na svete je len o 2 roky mladšie ako jeho mama!”