back to top
nedeľa, 21 apríla, 2024

Čo sa stane s vašim telom, ak budete jesť 3 vajíčka každý týždeň

No niektorým ľudom sa nasledujúca myšlienka bude zdať nevhodná, lebo je o vajíčkach známe, že obsahujú vysoký cholesterol. No ľudia sa dokážu veľmi mýliť a to hlavne, keď si nevypočujú aj druhú stránku veci. Jedenie vajíčok prináša mnohé zdraviu prospešné vlastnosti, o ktorých si v nasledujúcom článku napíšeme.

Budeme mať pocit sýtosti

Vajcia sú plné proteínov. V ich prítomnosti sa nachádzajú bielkoviny a je to jeden z najlepších zdrojov bielkovín. Takže, ak budete jesť vajcia, vďaka tomu si zlikvidujete pocit hladu.

Stratíte tuk

Ako sme už vyššie spomenuli v článku, vajcia nás dostatočne zasýtia na určitý čas. Účastníci v nedávnej štúdií konzumovali kalorický príjem vo forme vajec alebo bagety. Tí ktorí jedli vajcia schudli o 65 percent telesnej hmotnosti, 16 percent telesného tuku a 34 percentné zníženie veľkosti pása.

Vaša kvalita pleti a vlasov sa zlepší

Zdravé jedlo obsahuje mnoho zdravých živín a vitamínov. Vitamín B2, vitamín B5 a vitamín B12. Ako všetci vieme B-komplex je nevyhnutný pre zdravú kožu a veľmi užitočný pre vlasy a pečeň. Pôsobí lepšie na mozog a nervový systém.

Vaše kosti a zuby zosilnejú

Vitamín D je nesmierne dôležitý pre zdravé kosti a zuby. V skutočnosti tento vitamín pomáha správne vstrebávať vápnik. Vajcia sú výborným zdrojom vitamínu D, takže by sme ich mali konzumovať.

Získate potrebné aminokyseliny.

Ľudské telo potrebuje v skutočnosti 20 rôznych aminokyselín pre jeho správne fungovanie. Ľudské telo môže produkovať 11 aminokyselín. V dôsledku nedostatku aminokyselínu, si spôsobujete únavu, oslabenie imunitného systému.

Získate viac energie

Vedeli ste, že vajce obsahuje 15 percent vašej DDD ( doporučenej dennej dávky) riboflavínu alebo vitamínu B2. Tento vitamín pomáha telu premeniť jedlo na palivo a dodá nám viac energie.

Znížite si stres

Ešte si trošku povieme o aminokyselinách, ktoré telo nemôže produkovať. Tie môžu pomôcť mnohým orgánom v ľudskom tel, pre správne fungovanie. Ak nechcete konzumovať dostatok týchto aminokyselín, môžete neskôr získať psychicky nežiadúce účinky. Skupina výskumníkov v medzinárodnej akadémií vedcov zistila fakt, že lyzín (esenciálna aminokyselina) vám pomôže znížiť úzkosť a stres. Upravuje hladinu serotonínu v ľudskom tele.

Zlepší sa vám imunitný systém

Jedno veľké vajce poskytne 22 percent dennej hodnoty selénu. selén je zlúčenina, ktorá je nevyhnutná pre imunitný systém a hormónov štítnej žľazy. Takže, váš imunitný systém sa posilní a bude fungovať správne. Vaše telo tak môže ľahšie bojovať a odolávať infekciám.

Váš mozog sa lepšie cíti

Viete čo je cholín? Cholín je zlúčenina z bunkových membrán. Táto zlučenina je nutná pre syntetizáciu neurotransmiterov a acetylcholínu. My nemáme dostatok tejto zlúčeniny a to nám môže spôsobiť neurologickíé problémy a zníženie kognitívnych vlastností. Vajcia obsahujú vysoké množstvo cholínu.

Pomôžete si zlepšiť svoj cholesterol !!!!

Áno, vajcia ( žltok ) obsahuje vysoké množstvo cholesterolu. Ale toho dobrého! Zlepšíte si svoju hladinu cholesterolu zvýšením hladín toho dobrého!

Konzumujte vajíčka ale konzumujte ich s mierou. Ako môžete vidieť, môže vám poskytnúť mnoho zdravotných výhod pre vás a vaše zdravie vo všeobecnosti.

zdroj:naturalhealingmagazine.com

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...
Romana
Romana
Volám sa Romana a pre mysmezeny.sk píšem niekoľko rokov. Milujem písať o vzťahoch a ezoterike. Okrem toho ma veľmi baví môj psík. 🥰
spot_imgspot_img

Prežil klinickú smrť a opísal, čo videl v posmrtnom živote – „Ako keby som bol v ríši duchov“

Článok o zážitku Kevina Hilla na prahu smrti a jeho návrate do života sa stal populárnym v britskej tlači. Hill, ktorý trpí vzácnou a...

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...
Verified by MonsterInsights