Homosexuálny pár si adoptoval päť opustených súrodencov: „Láska je akt odvahy“.

Už niekoľko rokov vyspelá spoločnosť akceptuje rôzne rodinné konfigurácie. Štruktúra otca, matky a detí dnes nie je jediná platná, pokiaľ ide o usporiadanie rodiny.

V tejto súvislosti existuje mnoho krajín, v ktorých LGBTQI+ komunita rok čo rok bojuje za legalizáciu adopcie detí u ľudí rovnakého pohlavia. Jednou z nich je Brazília, ktorá je zatiaľ jedinou krajinou, ktorá to umožňuje.

                                                                                            Instagram @jhonatanwiliantan

Nedávno sa stal známym príbeh Jhonatana Wiliantana da Silvu a Daniela Rocha Braza, homosexuálneho páru, ktorý sa v Brazílii preslávil po adopcii piatich súrodencov, ktorých opustila biologická matka.

Podľa dostupných informácií boli deti nechané v detskom domove, keďže ich matka sa o nich nedokázala postarať.

                                                                                            Instagram @jhonatanwiliantan

Jhonatan a Daniel tam spoznali Joao Miguela – 1 rok, Iara – 3 roky, Harryho –  4 roky, Wendel –  6 rokov a Douglasa – 11 rokov, s ktorými sa okamžite spojili.

Pár už dlho sníval o deťoch, ale prostredníctvom náhradného materstva. Keď však tieto deti prvýkrát uvideli, zamilovali sa do nich a rozhodli sa, že musia niečo urobiť, aby zabránili odlúčeniu súrodencov.

„Videl som, že je tu veľa detí, ktoré nás môžu potrebovať. Vždy som sa rád o niekoho staral. Láska je tiež prejavom odvahy,“ vysvetlil Jhonatan.

                                                                                                Instagram @jhonatanwiliantan

 Spočiatku pár deti navštevoval a sponzorovali ich. Brali ich von na zmrzlinu a na prechádzky. Ako mesiace plynuli, ich vzťahy sa zbližovali.

Po skončení pandémie pár začal proces adopcie, aby ich dostal z domova.

„Tomuto miestu chýba láska, teplo a náklonnosť, ktorú máme v našom dome,“ dodal mladý muž.

                                                                                                Instagram @jhonatanwiliantan

Napriek výsluchu, ktorý dostali na začiatku, pretože boli homosexuálnym párom, Jhonatan a Daniel pokračovali v procese. „Miloval som ich tak veľmi, že som sa ničoho nebál,“ vysvetlil.

                                                                                            Instagram @jhonatanwiliantan

Nakoniec im vláda zverila do opatery piatich súrodencov, ktorí tak mohli vyrastať spolu. Obaja sa stali známymi pre svoje gesto, niečo, čo motivovalo ľudí, aby im pomohli s darmi na chod ich domova. Vianoce tak už mohli stráviť ako jedna veľká a šťastná rodina. 

                                                                                            Instagram @jhonatanwiliantan

„Bolo to ťažké? Áno. Myslel som na to, že sa vzdám? Nikdy. Nenarodil som sa ako otec. Naučil som sa ním byť. Mám pocit, že to boli vždy moje deti,“ uzavrel muž.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Homosexuálny pár si adoptoval päť opustených súrodencov: „Láska je akt odvahy“.”