Jej priateľ ju brutálne napadol. Keď sa to dozvedel jej otec, presne vedel, ako má zakročiť …

O domácom násilí sa dlhú dobu radšej nehovorilo, lenže vždy medzi ľuďmi bolo, je a bude.

Našťastie v dnešnej dobe vďaka internetu a sociálnym sieťam prestáva byť táto téma tabu a obete začínajú vychádzať so svojimi príbehmi na povrch, aby ukázali ostatným, že v tom nie sú sami!

Chelsea Simmon, ešte len 20-ročná dievčina z Missouri, bola v roku 2013 surovo zbitá svojím priateľom a následkom tohto napadnutia  Chelsea na jedno oko oslepla.

Jej priateľ zmizol a naivne si myslel, že na neho polícia nepríde. To sa ale škaredo pomýlil! Otec Chelsey Mark Zack údajne ponúkol 500 dolárov ako odmenu tomu, kto mu poskytne akékoľvek informácie o bývalom priateľovi svojej dcéry, ktorý sa volá Cedric Powe a je mu 27 rokov.

Nevlastná matka Chelsey vypovedala, že ju mal Cedric škrtiť tak dlho, kým neomdlela. Potom sa vrátil späť a začal ju dusiť znovu a dupať jej po hlave.

Medzi svojimi kamarátmi je Cedric známy pod prezývkou Moe a podľa svedkov by sa mal skrývať na južnej strane St. Louis.

Otec Chelsey je odhodlaný násilníka nájsť a odovzdať ho polícii, aby aj on splnil spravodlivosť a jeho dcéra bola v úplnom bezpečí.

Lekári totiž potvrdili, že Chelsea delilo od smrti len naozaj málo a z tohto incidentu bude mať doživotné bolesti a následky.

Cedric bol už v minulosti zatknutý za domáce násilie a odsúdený k jednému roku väzenia. Príbeh je o to desivejší, pretože Chelsea a Cedric spolu mali dieťa a ani to ho nezastavilo pred tým, aby ju takto surovo zmlátil.

Našťastie bol ale zatknutý a čelí obvineniu z pokusu o vraždu a jeho kaucia bola stanovená na pol milióna dolárov.


Podľa prieskumov je v Slovenskej republike obeťou domáceho násilia každá šiesta žena. Môže to byť aj vaša známa, susedka, žena, ktorú stretávate denne v obchode. Všímajte si svojho okolia a napríklad aj vy dokážete niekomu pomôcť.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Jej priateľ ju brutálne napadol. Keď sa to dozvedel jej otec, presne vedel, ako má zakročiť …”