Keď prišla na pohotovosť, nepriznala sa, že je zdravotníčka. Po ceste domov sa rozplakala. TOTO SA JEJ STALO

Záchranárka sa objavila na pohotovosti, nakoľko lekári mali u nej podozrenie na infarkt. Rozhodla sa nepriznať, kde pracuje. Z toho, čo tam zažila, behá mráz po chrbte. Rozhodla sa o tom porozprávať.

Ako sa k nej zachoval zdravotnícky personál? Vieme podrobnosti.

Anna Piżl je záchranárka, ktorá už nejaký čas zverejňuje svoje postrehy na internete. Na Instagrame má vyše 25,8 – tisíc sledovateľov.

Annu v noci zobudila bolesť v hrudníku. Objavila sa nevoľnosť a necitlivosť v rukách. O chvíľu na to prišla sanitka, ktorá ju vzala na urgentný príjem.  Tam sa rozhodla nepriznať sa, že je záchranárkou, nechcela benefitovať zo známostí.

Na oddelení nebol nikto a tak tam musela čakať.

„Čakám, oddelenie úplne prázdne, nič sa nedeje. Z  ošetrovne počuť debatu sestričiek, niekoľko zdravotníkov s nevôľou prechádza chodbou, ktosi z personálu odchádza na cigaretu do podjazdu pre sanitky. Bolí ma to. Bojím sa. Po určitom čase mi prichádza niekto zmerať tlak.”

Pani Anna uviedla, že lekárovi, ktorý sa o ňu mal postarať, bol jej osud ľahostajný.

„Nepredstaví sa, neinformuje ma, čo robí,  nevysloví žiadnu, ani len zdvorilostnú formulku. Som nikto. Keď mu navrhnem vyšetriť troponín, kričí na mňa a ironicky sa ma pýta, či som doktorka. Nehovorím nič, len sedím ďalej.”

Bolesť rastie a žene sa nedostáva pomoci.

„Chce sa mi plakať – trochu zo strachu, trochu z hanby, že som jednou z nich. Nikto nemá trochu empatie aby v pokojnú noc na kompletne pustom urgente aspoň pozrel do očí čakajúceho pacienta a povedal mu ako sa volá, že je lekárom a že vidí, ako mu je zle, že príde sestrička, urobí EKG a rozhodne urobia všetko preto aby mu pomohli.” Nič také sa nedeje.

Na záver pani Anna nevydržala a povedala, že je záchranárkou. Od tej chvíle sa všetko zmenilo.

„Troponín, EKG a rozhovor sa udejú v nasledujúcich dvoch minútach, kedy sa všetko deje ako vo filme. Riešia profesionálne môj stav až 2 zdravotníci, sú milí a ospravedlňujú sa za nepríjemnosti.”

Výsledky boli dobré, ale žena nikdy nezabudne na to, čo zažila.

„Rozplakala som sa po ceste domov. Ak si náš, dostaneš rýchlu pomoc, láskavosť aj nasadenie. Ak si z vonku, nezaslúžiš si ani dobrý deň. Seď a boj sa.”

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Keď prišla na pohotovosť, nepriznala sa, že je zdravotníčka. Po ceste domov sa rozplakala. TOTO SA JEJ STALO”