Ktoré mená sa už vôbec nepoužívajú? Tu je zoznam krstných mien, ktoré sa už pomaly vytrácajú!

Popularita mien sa s každým rokom mení, a niektoré sa, už dokonca už objavujú len kalendári. Portál Tyla prichádza so zaujímavým prieskumom, ktorí predstavuje celosvetové známe mená, ktoré sa však už vôbec nepoužívajú.

Medzi víťazov patrí napríklad Berthas, Nigels a Gillians. Mizne takisto aj Graeme, Horace, Iain, Leigh, Melvyn, Nigel a Royston. Z dievčenských mien sa vytráca napríklad Bertha, Beverley, Carol, Carole, Doreen, Gail, Gertruda, Gillian a mnohé ďalšie.

Odborníci si myslia, že dôležitým faktorom, pri vyberaní mena pre svoje dieťa patrí popkultúra.

Mnoho rodičov sa totiž rozhoduje na základe toho, čo práve „letí.“

Na Slovensku pozoruje rovnaký trend a u nás sa vytrácajú Ružena, Jozefína, Božena, Nora, Ľubomíra, Jarmila, Juliána, Milota, Eleonóra či Milica.

Z chlapčenskými menami ako Vratko, Silvester, Miloslav, Václav, Gejza, Vladislav, Bohuš, Oto, Radomír, Sergej, Vratislav a Vasil sme sa už takisto rozlúčili.

 

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ktoré mená sa už vôbec nepoužívajú? Tu je zoznam krstných mien, ktoré sa už pomaly vytrácajú!”