Matka dieťaťa s Downovým syndrómom poslala list lekárovi, ktorý jej odporučil, aby išla na potrat

Od chvíle, keď sa matky dozvedia, že sú tehotné, želajú si, aby ich tehotenstvo prebiehalo podľa plánu. Každý chce, aby sa mu narodilo zdravé dieťa, avšak niekedy sa veci nevyvinú podľa predstáv.

Keď sa Courtney Baker dozvedela, že je tehotná, spolu s manželom boli šťastím bez seba.

Absolvovala každý ultrazvuk a nikdy nezmeškala termín u gynekológa.

Tešila na každú návštevu lekára, pretože vedela, že bude počuť tlkot srdca svojho dieťaťa.

Žiaľ, jedna konkrétna návšteva odhalila, že dieťatko sa narodí s Downovým syndrómom. Courtney bola najskôr v šoku, no prijala to. Čo ju však prekvapilo, bolo odporúčanie od lekára, aby prerušila tehotenstvo.

Samozrejme, Courtney ani jej manžel o ničom takom nikdy neuvažovali. Ich odpoveď na návrh lekára bola rázne nie.

Asi dva roky po tom, čo sa narodila Emersyn, Courtney stále nedokázala prekonať skutočnosť, že lekár si myslel, že mala zabiť svoje dieťa len preto, že má Downov syndróm, a tak sa rozhodla poslať mu list, v ktorom vyjadrila svoje pocity.

„Kamarátka mi nedávno povedala, že keď bola počas tehotenstva u špecialistu videl jej dieťa počas ultrazvukov, poznamenal: ‚Je dokonalý‘,“ napísala táto mama.

„Keď sa jej syn narodil s Downovým syndrómom, navštívila toho istého lekára. Pozrel sa na jej malého chlapca a povedal: ‚Povedal som vám to. Je dokonalý‘. Jej príbeh ma dojal a zároveň nahneval.

Priala by som si, aby ste aj vy boli tým lekárom. Prišla som k vám v najťažšom období v mojom živote, bola som vydesená, plná úzkosti a úplne zúfalá.

Ale namiesto podpory a povzbudenia ste navrhli, aby som išla na potrat. Povedala som vám jej meno a znova ste sa nás spýtali, či chápeme, aká nízka by bola kvalita nášho života s dieťaťom s Downovým syndrómom. Navrhli ste, aby sme prehodnotili naše rozhodnutie pokračovať v tehotenstve.

Od tej návštevy sme sa našich stretnutí báli. Najťažšie obdobie v mojom živote bolo takmer neznesiteľné, pretože ste mi nikdy nepovedal pravdu. Moje dieťa bolo dokonalé.“

Courtney povedala, že Emersyn dala jej životu nový zmysel.

„Viete, Emersyn nielenže zvýšila kvalitu nášho života, ale dotkla sa aj sŕdc tisícok ľudí. Dala nám účel a radosť, ktorú nemožno vyjadriť, a dala nám viac úsmevov, smiechu a sladkých bozkov, ako sme kedy poznali. Otvorila nám oči pre skutočnú krásu a čistú lásku,“ uzavrela.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Matka dieťaťa s Downovým syndrómom poslala list lekárovi, ktorý jej odporučil, aby išla na potrat”