Muž sa vzdal všetkého, aby sa postaral o 800 opustených psov. Spí s nimi, aby im bol bližšie

Len málo ľudí je schopných vzdať sa všetkého, aby pomohli niekomu inému v núdzi, najmä zvieratám, ktoré boli ponechané napospas svojmu osudu.

Sú však aj takí ľudia, ktorí si uvedomujú, že môžu byť ich jedinou šancou na záchranu.

To si myslel aj Antonio, 58-ročný Brazílčan, ktorý sa vo svojom živote vzdal všetkého, aby sa mohol starať o 800 psov na pozemku, ktorý kúpil, aby z neho urobil domov pre opustené zvieratá.

Antonio bol vždy milovníkom zvierat, no nikdy sa nevenoval ich záchrane z nehostinných ulíc.

Treba pamätať na to, že zvieratá, ktoré sú túlavé, musia prekonávať rôzne druhy prekážok.

Mnohé z týchto prekážok rozhodujú o ich prežití.

Antonio vedel, že láska, ktorú mal k týmto tvorom, sa musí pretaviť do nejakej priamej pomoci.

Poznačený tým, čo sa stalo jeho pitbulovi, ktorý mal rakovinu a zomrel, sa rozhodol opustiť prácu a minúť svoje peniaze na nehnuteľnosť, kde by sa mohol starať o malých psíkov, ktorí to najviac potrebovali.

Tento muž tam zostal a začal spať na studenom, tvrdom drevenom stole. Takto mohol byť bližšie k psom a zabrániť, aby sa stratili alebo sa im niečo zlé stalo.

Keďže musí míňať peniaze na údržbu pozemku a svojich 800 psov, často na tom finančne nie je dobre.

Ako vysvetlil, psíky spotrebujú 200 kíl potravy denne. Okrem toho, musí každý mesiac kupovať lieky a zdravotnícky materiál pre tých, ktorí podstupujú špeciálnu liečbu.

Útulok má dvoch zamestnancov, ktorí pomáhajú Antoniovi so starostlivosťou o psov počas dňa, keď je v práci. Okrem toho majú kuchára, ktorý pripravuje špeciálne jedlo pre chlpáčov, ktorí to potrebujú.

Aj keď mu neustále treba pomáhať prostredníctvom darov a zbierok, Antonio neľutuje, že sa vzdal všetkého, aby mohol byť so psami.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž sa vzdal všetkého, aby sa postaral o 800 opustených psov. Spí s nimi, aby im bol bližšie”