„Nechcel som život bez nej“: Kňaz a mníška opustili cirkev kvôli láske a vydali sa na spoločnú cestu

Bez ohľadu na to, ako dobre sa cíti vo svojom zamestnaní, život nás často stavia pred výzvy, v ktorých sa musíme rozhodnúť, akým smerom sa vydať.

Nie je ľahké odvážiť sa zmeniť, najmä ak je zmena veľmi drastická ako v prípade Mercedes Tarragona a Daniela Genovesiho z Argentíny, ktorí rezignovali na svoje pozície kňaza a mníšky po tom, čo sa do seba zamilovali.

Mercedes vstúpila do kláštora ako 17-ročná, ale v 22 rokoch stretla muža, ktorý rozbúšil jej srdce a obaja si začali postupne prejavovať lásku. Reč je o 26-ročnom Danielovi, ktorý bol kňazom. Obaja sa prvýkrát stretli na farnosti v provincii Santa Fe.

Prvýkrát sa dali do reči počas oslavy na farnosti a odvtedy obaja prejavili záujem stretávať sa častejšie.

Daniel si život na farnosti užíval a nečakal, že sa mu niečo také môže stať. „Nebol som pripravený stretnúť sa s ňou.

A keď som ju stretol, stalo sa mi veľa vecí. Do seminára som vstúpil v štvrtom ročníku strednej školy a nikdy predtým som nemal vzťah,“ povedal.

Mercedes tiež nikdy predtým nebola zamilovaná a situácia ju prinútila premýšľať. „Cítila som, že sme duchovní priatelia, ako svätá Scholastica a svätý Benedikt,“ povedala.

Hľadali akúkoľvek výhovorku, aby mohli byť spolu, ale nič nepriznali, kým sa nerozhodla odísť z kláštora aj z mesta.

To však spôsobilo, že Daniel sa bál, že ju už neuvidí a pozval ju do mesta, no ona mu jedného dňa, keď sa stretli, priznala svoje city a povedala mu, že mu kvôli tomu nechce zničiť život.

„Uvedomil som si, že nechcem život bez nej. Rozhodli sme sa teda vydať sa na spoločnú cestu. A bolo to rýchle,“ povedal Daniel.

Takto sa zriekol cirkvi a nechali sa ovládnuť emóciami. „Bozkávali sme sa, keď sme to už nemohli vydržať,“ povedal.

Obaja odišli do Buenos Aires a s pomocou priateľov sa prispôsobili životnému štýlu. Začali sa obliekať do bežných šiat, chodili do reštaurácií, počúvali rady o živote a dokonca ich učili tie najjednoduchšie veci v živote.

Odvtedy prešli viac ako dve desaťročia a spolu vychovali rodinu s dvoma dcérami, ktoré už dnes majú 26 a 23 rokov. „Žila som v malej škatuľke a v tej malej škatuľke mi bolo dobre. Ale keď som stretla Daniela, otvoril mi okná. A vonku bolo veľa svetla, veľa krásnych vecí,“ povedala Mercedes.

Našťastie boli schopní čeliť rozhodnutiu bez väčších problémov, pretože boli od začiatku úprimní a nasledovali cestu, ktorá ich spojila a urobila šťastnejšími, než si dokázali predstaviť.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Nechcel som život bez nej“: Kňaz a mníška opustili cirkev kvôli láske a vydali sa na spoločnú cestu”