back to top
sobota, 20 apríla, 2024

Odchádzajú do dôchodku v 50-ke a žijú na lodiach, pretože je to lacnejšie ako hypotéka

Jeden pár našiel dokonalý spôsob ako si užiť dôchodok.

Angelyn a Richard Burk zo Seattlu majú po 50-tke. Zistili, že pobyt na výletnej lodi ich stojí iba 43 dolárov denne, čo je okolo 15 696 dolárov ročne. Rozpočet, s ktorým denne disponujú je od 89 do 100 dolárov, niekedy dokonca 135 dolárov.

Ročne sú ich náklady vo výške 49 275 dolárov. „Tento rok sme si zarezervovali 86 dní plavby s priemernými nákladmi 89 dolárov na deň za oboch. ” povedala Angelyn v rozhovore. „Vrátane izby, stravy, zábavy,  dopravy, prepitného, či prístavných poplatkov. To všetko v rámci našich dôchodkových možností.”

Pár si prvýkrát rezervoval plavbu v roku 1992 . Potom sa stalo štandardom, že raz alebo dvakrát ročne sa vydali na plavbu. V roku 2021 začali uvažovať o dôchodku.

Urobili výpočty a dospeli k záveru, že by mohli zvyšok života stráviť na lodi. Predajom domu a vlastnými úsporami by si mohli dovoliť život po akom túžili.

Toto rozhodnutie učinili v roku 2021.

„Pôvodne sme plánovali, že sa budeme mesiac zdržiavať v rôznych krajinách a s pribúdajúcim vekom sa presunieme na výletné lode. Milujeme cestovať a hľadali sme preto spôsob aby sme to mohli praktizovať aj na dôchodku, tak aby sa to dalo realizovať aj finančne.” povedala Angelyn.

Dôležité sú zážitky

Na toto životné dobrodružstvo si zbalili iba jeden kufor.  Dbajú na to aby medzi plavbami neboli medzery, aby jednu ukončenú plavbu vystriedala hneď nejaká nová. Ak sa napríklad dátumy prekrývajú, radi strávia niekoľko dní na pevnine s priateľmi a rodinou.

Nestáva sa to často. Burkowci plánujú plavby takmer stále. 

Chcú cestovať toľko, koľko môžu. Do tohto času boli okrem iného v Singapure, Taliansku, v Kanade, na Islande i na Bahamách. Občas navštívia tie isté lokácie opakovane.

„Celý život šetríme a investujeme aby sme si splnili tento sen. Nefascinújú nás materiálne veci, ale zážitky.” objasnila Angelyn.

Pár radí, aby sa ľudia uistili, že sú radi na vode, pretože tam budú tráviť väčšinu času. Odporúčajú tiež hľadať dobré ponuky a zapisovať sa do programov vernosti.

Ide o životný štýl, nie o dovolenku. Treba sa držať ďalej od hazardu a iných obrovských výdavkov.

Život na výletných lodiach im vyhovuje. Dali by ste sa nahovoriť na tento životný štýl aj vy? 

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

Najnovšie

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...

Newsletter

spot_img

Prečítaj si

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom...

Orechové listy sú liečivým zázrakom prírody – môžete nimi vyliečiť až 15 vážnych ochorení

Asi väčšina ľudí pozná prospešné vlastnosti vlašských orechov, ale...

Takto vyzerala súťaž mužskej krásy v roku 1941. Pripravte sa na svalnatých mužov

Asi nikoho neprekvapí, že aj kulturistika sa za posledných...
spot_imgspot_img

Svetové predčasne narodené dieťa prekonalo 0% šancu na prežitie a tento rok oslávilo svoje tretie narodeniny.

Vtedy ste to ešte nevedeli, ale 6. júna 2020 sa Beth Hutchinsonová zapísala do histórie tým, že porodila predčasne narodené dieťa na svete. Táto novopečená...

Vtip Dňa: Neuveriteľná Odpoveď Od Slovenského Študenta

Odpoveď študenta bola tak “hlboká”, že ju profesor prostredníctvom internetu zdieľal so svojimi kolegami a tak sa mohla dostať až k nám. Otázku položili...

Žena necháva každú noc postieľku svojho dieťaťa pred vchodovými dverami. Všetkých prekvapila, keď vysvetlila dôvod tohto správania

Catherine Lucreová, matka a babička štyroch detí z Austrálie, necháva každý večer postieľku svojho dieťaťa vedľa. Takéto správanie vyvoláva u cudzích ľudí veľa otázok,...
Verified by MonsterInsights