Odchádzajú do dôchodku v 50-ke a žijú na lodiach, pretože je to lacnejšie ako hypotéka

Jeden pár našiel dokonalý spôsob ako si užiť dôchodok.

Angelyn a Richard Burk zo Seattlu majú po 50-tke. Zistili, že pobyt na výletnej lodi ich stojí iba 43 dolárov denne, čo je okolo 15 696 dolárov ročne. Rozpočet, s ktorým denne disponujú je od 89 do 100 dolárov, niekedy dokonca 135 dolárov.

Ročne sú ich náklady vo výške 49 275 dolárov. „Tento rok sme si zarezervovali 86 dní plavby s priemernými nákladmi 89 dolárov na deň za oboch. ” povedala Angelyn v rozhovore. „Vrátane izby, stravy, zábavy,  dopravy, prepitného, či prístavných poplatkov. To všetko v rámci našich dôchodkových možností.”

Pár si prvýkrát rezervoval plavbu v roku 1992 . Potom sa stalo štandardom, že raz alebo dvakrát ročne sa vydali na plavbu. V roku 2021 začali uvažovať o dôchodku.

Urobili výpočty a dospeli k záveru, že by mohli zvyšok života stráviť na lodi. Predajom domu a vlastnými úsporami by si mohli dovoliť život po akom túžili.

Toto rozhodnutie učinili v roku 2021.

„Pôvodne sme plánovali, že sa budeme mesiac zdržiavať v rôznych krajinách a s pribúdajúcim vekom sa presunieme na výletné lode. Milujeme cestovať a hľadali sme preto spôsob aby sme to mohli praktizovať aj na dôchodku, tak aby sa to dalo realizovať aj finančne.” povedala Angelyn.

Dôležité sú zážitky

Na toto životné dobrodružstvo si zbalili iba jeden kufor.  Dbajú na to aby medzi plavbami neboli medzery, aby jednu ukončenú plavbu vystriedala hneď nejaká nová. Ak sa napríklad dátumy prekrývajú, radi strávia niekoľko dní na pevnine s priateľmi a rodinou.

Nestáva sa to často. Burkowci plánujú plavby takmer stále. 

Chcú cestovať toľko, koľko môžu. Do tohto času boli okrem iného v Singapure, Taliansku, v Kanade, na Islande i na Bahamách. Občas navštívia tie isté lokácie opakovane.

„Celý život šetríme a investujeme aby sme si splnili tento sen. Nefascinújú nás materiálne veci, ale zážitky.” objasnila Angelyn.

Pár radí, aby sa ľudia uistili, že sú radi na vode, pretože tam budú tráviť väčšinu času. Odporúčajú tiež hľadať dobré ponuky a zapisovať sa do programov vernosti.

Ide o životný štýl, nie o dovolenku. Treba sa držať ďalej od hazardu a iných obrovských výdavkov.

Život na výletných lodiach im vyhovuje. Dali by ste sa nahovoriť na tento životný štýl aj vy? 

Zdroj: webniusy.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Odchádzajú do dôchodku v 50-ke a žijú na lodiach, pretože je to lacnejšie ako hypotéka”