Prečo sa čoraz viac žien rozhodne uprednostniť život bez dieťaťa?

Počet žien, ktoré sa rozhodli nemať deti, má stúpajúci trend. Ak vás zaujímajú možné dôvody tejto problematiky, prečítajte si nasledujúci článok.

girl wearing pink camisole on brown plant during daytimeUnsplash

Matky majú menšiu pravdepodobnosť, že ich prijmú do zamestnania

Podľa štúdie, matky čelia početným nevýhodám, čo sa týka možností o zamestnanie.

Trpia mzdovými rozdielmi a sú vnímané ako menej kompetentné. Naproti tomu, muži, ktorí sa stali otcami, nepociťovali žiadne významné nevýhody.

Matky bývajú častejšie choré

Nielen matky, ale aj rodičia sú vo všeobecnosti náchylnejší na ochorenie v porovnaní s tými, ktorí nie sú rodičmi.

Podľa štúdie sú rodičia vystavení chorobám až trojnásobne viac. Jedna štúdia tiež tvrdí, že mať dieťa znižuje život ženy o šokujúcich 95 týždňov.

man holding forehead under sunsetUnsplash

Deti môžu byť dôvodom, že manželstvá sú príliš stresujúce

Manželstvá sú niekedy náročné, navyše deti môže skutočne sťažiť partnerské spolunažívanie. Podľa odborníkov, po tom, čo sa stali rodičmi, úroveň spokojnosti medzi partnermi klesá, čo často vedie k ich rozvodu.

Je to dobré pre životné prostredie

Zatiaľ čo zníženie frekvencie cestovania a stravovanie sa na rastlinnej strave prispieva k lepšej planéte, to, že nemáte deti, je pre planétu omnoho lepšie. Mať o jedno dieťa menej môže znížiť hladinu oxidu uhličitého na svete o 58,6 metrických ton.

Fotobanka s bezplatnými fotkami na tému bábätko, človek, denné svetloPexels

Existujú samozrejme aj nevýhody

Byť bezdetný sa môže rovnať väčšej samostatnosti a menšiemu stresu. Ak sa rozhodnete nemať deti, možno nebudete mať nikoho, kto by sa o vás v starobe postaral. Tiež vám bude chýbať skúsenosť s tým, o čom si väčšina ľudí myslí, že je najlepším pocitom na svete.

Či už dieťa chcete alebo nie, každý má svoju vlastnú cestu, ktorú si chce zvoliť. Nenechajte svoj úsudok zahmlievať tým, čo hovoria iní.

Rozhodli ste sa mať deti alebo ste sa rozhodli zostať bez detí?

 

Zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Prečo sa čoraz viac žien rozhodne uprednostniť život bez dieťaťa?”