Takto matka obhajuje dojčenie svojho 5-ročného syna napriek odporu iných matiek

Hoci je dojčenie intímnym momentom spojenia medzi bábätkom a matkou, stále o tom existuje množstvo teórií a odporúčaní. Niektorí odporúčajú napríklad dojčiť čo najdlhšie, iní dojčenie na určitý čas obmedzujú.

Prípad austrálskej matky však vyvolal diskusiu na sociálnych sieťach po tom, čo vyšlo najavo, že svojho päťročného syna stále dojčí.

Laure McLeod otvorene rozpráva o svojom materstve na sociálnych sieťach a nebojí sa zdieľať svoje rodičovské rozhodnutia, ako napríklad dojčenie svojich detí bez ohľadu na vek.

V rozhovore matka vysvetlila, že dojčenie „vždy fungovalo lepšie“ ako iné alternatívy, ako je napríklad kravské mlieko alebo príkrmy.

„Mala som veľké šťastie, že som mala relatívne hladkú cestu dojčenia s minimálnymi problémami a tieto výhody prevažujú nad všetkými ťažkými časmi,“ vysvetlila.

                                                                                                                                                                                        instagram

Lauren ďalej poznamenala: „Máme s mojimi deťmi krásne puto a som veľmi vďačná, že môžem podporovať ich rastúce telá a mozgy svojím materským mliekom. Zároveň im poskytujem bezpečnosť, ktorú cítia pri samotnom dojčení.“

Lauren, ktorá čelí kritike z jej rozhodnutia, si z nich radšej nerobí ťažkú ​​hlavu, pretože názorov je veľa:

„Veľa negatívnych názorov ľudí na dojčenie je často založených na kultúrnej zaujatosti a nedostatku informácii o tejto téme, čo je jedným z dôvodov, prečo zdieľam svoj príbeh – pomôcť ľuďom pochopiť, že prirodzená doba dojčenia je biologicky normálna.“

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Takto matka obhajuje dojčenie svojho 5-ročného syna napriek odporu iných matiek”