Tieto dvojčatá boli spojené od narodenia, no jediná operácia natrvalo všetko zmenila. BOLA DÔLEŽITÁ PRETO, LEBO…

Sestry Isabelle a Abby Carlsenové prišli na svet ešte v roku 2006. Tieto dvojičky však zdieľali oveľa viac, ako znaky po ich rodičoch. Pri narodení boli zrastené od hrudníka až po brucho.

Ich mama a otec si želali, aby ich dievčatá boli oddelené, ale lekári im povedali, že takáto operácia je veľmi riskantná.

Napriek tomu sa lekári v Minnesote rozhodli vykonať zložitý zákrok a obe sestry oddeliť. Nakoniec to všetko dopadlo viac než úspešne.

Orgány v ich brušnej dutine boli poprepletané a Isabellino srdce bolo zamotané v Abbyinej hrudi. Lekári si boli vedomí toho, že kvalita života týchto dievčat je v ich rukách a urobili všetko, čo bolo v ich silách, aby im zabezpečili lepšiu budúcnosť.

Celé mesiace trénovali na niekoľkohodinovú operáciu.

Bol tam tím kardiológov, plastických chirurgov, odborníkov na pečeň a mnoho iných.

Sestry žijú v Severnej Dakote a nepamätajú si, že by boli takto prepojené, keďže separačná operácia prebehla, keď mali len šesť mesiacov.

V súčasnosti zdieľajú nákazlivú guráž, ale tu sa podobnosti končia. Pokiaľ ide o ich povahu, Isabelle a Abby sú úplné protiklady. Nemajú radi rovnaké veci, ani sa rovnako neobliekajú.

„Každú noc sa pozeráme do zrkadla v našej izbe a hovoríme si, ako si nás ľudia môžu pomýliť?“ hovorí Abby.

Kedysi boli považované za zázračné deti a dnes sú už obe dospelé a žijú úplne normálnym životom.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tieto dvojčatá boli spojené od narodenia, no jediná operácia natrvalo všetko zmenila. BOLA DÔLEŽITÁ PRETO, LEBO…”