Žena chodí každý deň na stanicu metra, aby počula hlas svojho zosnulého manžela…

Keď stratíme niekoho výnimočného, ​​uchováme si všetky veci, ktoré v nás vyvolávajú spomienky, aby sme mali pocit, že je stále po našom boku. Odev, rôzne veci, fotografie alebo dokonca ich hlas.

A práve hlas zbližuje Margaret McCollum s jej manželom Oswaldom Laurenceom, ktorý zomrel v roku 2007 na kardiovaskulárne problémy.

Napriek smútku, ktorý Angličanka prežívala, mala útechu, že ho po jeho smrti mohla počúvať každý deň, a to jednoduchým spôsobom.

Oswald  nahral v roku 1950 v londýnskom metre oznámenie, v ktorom hovorí „mind the gap“ (pozor na medzeru), a to je viac než dosť na to, aby Margaret bola šťastná vždy, keď použije tento dopravný prostriedok a cíti svojho manžela.

 Oswaldov hlas je konkrétne počuť na stanici Embankment v londýnskom metre, na mieste, ktoré sa pre Margaret stalo veľmi výnimočným.

„V mojej hlave a srdci nikdy nebol veľmi ďaleko. A vedieť, že môžem ísť a počúvať jeho hlas, bolo jednoducho úžasné. Chodila som si kvôli tomu len tak sadnúť na nástupište,“ povedala.

Oswald bol herec, ktorý sa mohol pochváliť veľkým talentom, ktorý mu umožnil hrať rôzne úlohy v komédiách a niektorých epizódach televízneho seriálu.

„Niekedy som zmeškala pár vlakov, len aby som ho mohla počúvať. Hoci vedel robiť rôzne prízvuky, bol to jeho prirodzený hlas: jasný, presný a autoritatívny. Jeho oznámenie nehovorilo „prosím“, bolo dokonale minimalistické.

Takže to bolo to, čo som robila až do novembra 2012, kým som jedného dňa nepočula iný hlas,“ povedala Margaret.

 Neskôr toho roku linka metra zmenila hlas zosnulého manžela na digitalizovaný, čo ženu rozrušilo.

Margaret to prediskutovala s manažérmi spoločnosti a tí súhlasili s jej požiadavkou. Oswaldov hlas sa vrátil do metra v roku 2013 a bol jej tiež zaslaný vo forme CD, aby si ho mohla vypočuť aj doma.

„Vždy som vedela, že aj keď bol preč, mohla som si ho ísť vypočuť, kedykoľvek som chcela,“ povedala žena.

Bol to práve Oswaldov hlas, ktorý si ju získal v roku 1992, keď sa stretli na výlete, keď bol jej sprievodcom a mal ten „najkrajší hlas“, aký kedy počula. Vzali sa v roku 2003 a boli spolu až do jeho smrti.

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena chodí každý deň na stanicu metra, aby počula hlas svojho zosnulého manžela…”