Žena si pred 44 rokmi adoptovala bábätko, ktoré bolo opustené pred jej domom. POTOM SA STALO…

Sú chvíle, keď ľudia, ktorí majú deti, nemajú finančne priaznivú situáciu na ich výchovu. V tejto súvislosti sa v histórii vyskytlo veľa prípadov, keď títo rodičia zo zúfalstva opúšťajú svoje deti na prahu domovov, kostolov alebo detských domovov.

 Ako z filmu či rozprávky sa niečo podobné stalo žene v Paraguaji, menom Edith. Našla bábätko, ktoré bolo pred 44 rokmi opustené pred jej domom.

                                                                                          Facebook David Decoud

Edith mala len 27 rokov, keď videla dieťa zabalené do prikrývok a oblečenia na prahu svojho domu.

Okamžite vedela, že to nebude ľahké, no napriek svojim pochybnostiam a obavám si ho adoptovala.

Žena ho vzala k lekárovi, kde jej po niekoľkých testoch povedali, že má tri dni života. Edith ho vychovávala a poskytovala mu všetku potrebnú starostlivosť, aby mu nikdy nič nechýbalo.

                                                                                          Facebook David Decoud

Ako však čas plynul, David Decoud sa začal pýtať, či je biologickým synom Edith. Bolo mu jasné, že ak ma tmavšiu farbu pleti, niečo asi nie je v poriadku. Okrem toho bol neraz podpichovaný svojimi spolužiakmi v škole. „V škole mi vždy hovorili, že nie som syn svojich rodičov, pretože som bol čierny a oni belší,“ povedal.

David dovtedy nikdy tejto otázke neprikladal „príliš veľkú dôležitosť“. Jedného dňa však nabral odvahu a spýtal sa priamo mamy, či je jej biologický syn alebo nie.

                                                                                                Facebook David Decoud

„Raz, keď som mal 12 rokov, mama ma vyzdvihla zo školy a ja som sa jej spýtal, či som jej syn, pretože mi všetci vždy hovorili, že nie sú moji rodičia, pretože sa na seba nepodobáme. Na čo mi mama povedala, že ma zobrala z nemocnice,“ povedal.

Keď mal 27 rokov, dozvedel sa celú pravdu. Strýko na rodinnej oslave mu povedal, že Edith ho našla na pri prahu svojho domu a rozhodla sa, že si ho nechá.

                                                                                            Facebook David Decoud

„Vždy jej hovorím, ako veľmi ju ľúbim a aký som jej vďačný, že mi dala šancu,“ dodal David.

                                                                                                  Facebook David Decoud

O 44 rokov neskôr je z Davida zvukový technik. Podľa jeho slov mu nikdy nič nechýbalo, keďže Edith aj jeho rodina ho počas života vždy podporovali. „Rodičia, ktorí si adoptujú dieťa, to robia, pretože majú obrovské srdce a nosia v sebe bezpodmienečnú lásku,“ uzavrel David.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena si pred 44 rokmi adoptovala bábätko, ktoré bolo opustené pred jej domom. POTOM SA STALO…”