8 znakov ľudí, ktorých musíte ihneď odstrániť zo svojho života. Môžu vám spôsobiť bolesť na duši

V živote každého človeka sa nájdu ľudia, ktorých možno nazvať „toxickými“. Ak aj napriek tomu patríte k tým, ktorí sa snažia vidieť v každom človeku to najlepšie, vždy vám môžu otráviť život, bez ohľadu na to, ako veľmi vám na nich záleží.

Tí, ktorí boli vo vzťahu s narcisom alebo sociopatom, budú vedieť, aké to je. Nie sú to len ľudia s vrtochmi alebo otravnými návykmi. Nie sú to len ľudia, ktorí zápasia s emocionálnymi problémami spôsobenými zlou výchovou.

Toxickí ľudia sú majstrami manipulácie. Môžu byť očarujúci a milí, no z ničoho nič sa stanú veľmi krutými a negatívnymi.

2 men playing basketball in grayscale photography                          unsplash

Sú to ľudia, ktorých známi ťažko uveria, že sú schopní ublížiť čo i len muche, pretože nemajú potuchy o ich správaní za zatvorenými dverami. Toxickí ľudia často trpia nediagnostikovanými poruchami osobnosti (ktoré sú diagnostikované len zriedka, pretože si nepriznajú, že majú problém).

Žiaľ, toxickí ľudia majú tendenciu „loviť“ tých, ktorí sú pripravení dať druhú alebo aj tretiu šancu, ktorí veria, že každý človek sa môže zmeniť, ak je milovaný.

Krutou iróniou je, že dobrým ľuďom trvá oveľa dlhšie, kým si uvedomia, že sú emocionálne a psychicky využívaní.

Pozrite sa, či máte takéhoto človeka vo svojom živote:

 • Vo vzťahu žiadajú a berú oveľa viac, ako dávajú
 • Sú sebeckí a o druhých sa zaujímajú len vtedy, keď z toho budú profitovať
 • Musia mať vždy pravdu, dokonca aj v bežnej konverzácii
 • Na verejnosti sa správajú inak, ako v súkromí
 • Pravidelne klamú o malých aj veľkých veciach a nepriznajú si to. Môžu zavádzať ľudí alebo cielene skrývať svoje nedostatky.
 • Nikdy nie sú vinní, vždy obeťou.

smiling man in white dress shirt                          unsplash

Ako manipulujú?

Ak ste si toto všimli, potom máte vedľa seba toxickú osobu:

 • Chcete tohto človeka vždy zachraňovať alebo napravovať
 • Ospravedlňujete ich správanie
 • Cítite sa pri nich prázdne
 • Nikdy neviete, ako zareaguje a neustále ste pri nich v strese
 • Snažíte sa vyhýbať situáciám alebo témam, ktoré by ich mohli rozrušiť
 • Cítite sa previnilo, ak je tento človek naštvaný, aj keď neviete prísť na to, čo ste urobili zle
 • Nikdy neviete, či hovorí pravdu alebo nie

man in blue and white long sleeve shirt                          unsplash

Niektorých ľudí naozaj treba nechať ísť, aby ste si udržali svoje duševné zdravie a pokoj. Nepotrebujete byť vo vzťahu so sebeckým človekom, ktorý s vami manipuluje a nenápadne alebo otvorene vás uráža.

Môže chvíľu trvať, kým zistíte, či by niekto mal byť vylúčený z vášho života, ale ak vám znaky v tomto článku pripadajú povedomé, mali by ste sa nad tým aspoň zamyslieť.

Vzťahy môžu byť ťažké, to je v poriadku. Niektorí ľudia sú konfliktní, a aj to je v poriadku. Nie je však v poriadku, ak vám vzťah ubližuje a ovplyvňuje vašu pohodu.

Nie každý človek môže byť spasený láskou a nemusíte nikoho meniť. Aj keď ide o blízkeho príbuzného, ​​ukončite toxický vzťah bez pocitu viny. Nie je to ľahké, ale môže to byť to najlepšie rozhodnutie vo vašom živote.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “8 znakov ľudí, ktorých musíte ihneď odstrániť zo svojho života. Môžu vám spôsobiť bolesť na duši”