Čo spájalo Hitlera so židovským dievčaťom a ako potom skončila? TOTO VÁM NA DEJEPISE NEPOVEDIA

Adolf Hitler nemal deti, no vždy myslel na svoj pozitívny obraz v očiach ľudí.

Preto sa často musel fotiť s deťmi, aby ho mohli volať skutočným „otcom národa“.

V týchto početných foteniach sa však našli aj výnimky. Toto dievča, ktoré sa viackrát objavilo na obrázkoch s vodcom, bolo nazývané aj „Hitlerové dieťa“.

Volala sa Bernardine (Bernil) Nienau a narodila sa 20. apríla 1926 v meste Dortmund. Jej nemecký otec zomrel ešte pred narodením dcéry a vychovávala ju jej matka Caroline spolu so židovskou babičkou.

Mama Bernardine bola od narodenia považovaná za Židovku, a tak aj jej dcéra bola jednou z ich.

Už vtedy sa v nacistickom Nemecku začalo prenasledovanie Židov a matka Bernardine prišla na spôsob, ako zachrániť svoju rodinu pred prenasledovaním.

20. apríla 1933, v deň narodenín Hitlera a jej dcéry, prišla Caroline tam, kde sa nachádzala Hitlerova rezidencia a kde sa mala konať slávnostná udalosť.

Žena chcela, aby si Hitler všimol jej krásne dievča a odfotil sa s ňou.

Hitler si 7-ročné dievčatko všimol a dokonca ju pozval do svojho sídla.

Zistil, že dievčatko sa taktiež narodilo 20. apríla a tiež jej zablahoželal k narodeninám. Pohostil ju sladkosťami a čajom a potom si s ňou urobil niekoľko fotografií.

Obyvatelia Nemecka sa tak dozvedeli, že Adolf Hitler má malú kamarátku – dievča menom Bernardine Nienau.

Hitler jej poslal pohľadnice a svoje fotografie a ona ho mohla navštíviť kedykoľvek, keď sa jej to hodilo.

Bernardine pravidelne písala listy Hitlerovi, ktorých bolo v rokoch 1933 až 1938 asi 17. Okrem toho sa naučila pliesť a uplietla mu vlnené ponožky.

Hitler si bol vedomý toho, že jeho malá priateľka bola Židovka, ale to neovplyvnilo jeho postoj k nej.

A až po odporúčaniach Martina Bormanna, že vzťahy so Židovkou na neho vrhajú tieň, Hitler zastavil korešpondenciu s dievčatkom a matke bolo zakázané čo i len priblížiť sa k jeho rezidencii v Berghofe.

„Napriek tomu existujú ľudia, ktorí majú skutočný talent pokaziť mi každú radosť,“ povedal vtedy Hitler Bormannovi.

Musíme vzdať hold prezieravému plánu Caroline Nienau, ktorej sa podarilo zachrániť svoju rodinu pred odvetou. Nebyť priateľstva s Hitlerom, mohli by všetci skončiť v koncentračnom tábore a ukončiť svoj život v plynovej komore.

Tak či onak, jej život bol krátky. Vyštudovala strednú školu a išla robiť kresličku. V roku 1943 ochorela na detskú obrnu a zomrela. Mama Bernardine žila oveľa dlhšie a zomrela mnoho rokov po skončení vojny.

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo spájalo Hitlera so židovským dievčaťom a ako potom skončila? TOTO VÁM NA DEJEPISE NEPOVEDIA”