Muž z Ruska žije v byte, ktorý stojí 100 dolárov mesačne – Pozrite sa, ako vyzerá

Niektorí si chcú postaviť chatku v lese, ďaleko od civilizácie, iní sa prikláňajú k bývaniu v meste. Čo by však mohlo brániť vašim plánom získať vlastné bývanie, sú peniaze.

Vlastné bývanie je pomerne drahé, najmä ak žijete v metropole alebo v populárnej oblasti. Ľudia však majú niekedy šťastie…

Presne to je prípad Dana Sheekoza z Ruska, ktorého video sa stalo virálnym po tom, ako zverejnil virtuálnu prehliadku svojho bytu, ktorý ho stojí 100 dolárov mesačne.

Dan z Ruska odhalil, že jeho byt, s rozlohou 17 m², ho stojí iba 100 dolárov mesačne

Danovo rozloženie bytu. Spálňa je zároveň aj obývacia izba, kde sa nachádza aj pracovný stôl.

V kuchyni má iba najzákladnejšie spotrebiče. V kúpeľni sa nachádza sprchovací kút a chladnička musela byť premiestnená mimo kuchynskú zónu, aby sa zmestila do dispozície. Dan hovorí, že sa nepovažuje za bohatého, ale byt, ktorý predviedol, je určite ústretovejší ako niečo, čo by ste našli v mnohých iných krajinách po celom svete a je rozhodne lacnejší.

Mesačné účty za takýto byt nepresahujú 50 dolárov

Apartmán, ako ho označil Dan, má ročnú daň z nehnuteľnosti 10 dolárov. Výdavky na vodu predstavujú 2 doláre a za elektrinu 8 dolárov. Odvoz odpadu Dana stojí 2 doláre na osobu na mesiac a účet za kúrenie plynom kolíše medzi 2 dolármi v lete a 25 dolármi v zime. Jeden z väčších účtov je za internet, ktorý predstavuje 10 dolárov. Celkovo stojí Dana byt v letnej sezóne 25 dolárov a v zime 49 dolárov.

K bytu prináleží dokonca záhrada, kde Dan pestuje zeleninu

K domu patrí aj záhrada. Nie je najväčšia, ale Dan tu pestuje paradajky, zemiaky a dokonca aj uhorky. V podstate všetko, čo potrebujete, aby ste mali na stole čerstvú zeleninu. Dokonca tu je aj priestor pre provizórny salónik, kde Dan popíja čaj.

Video prehliadka bytu za 100 dolárov mesačne

Zdroj: www.boredpanda.com
Zdroj foto: Dan Sheekoz

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž z Ruska žije v byte, ktorý stojí 100 dolárov mesačne – Pozrite sa, ako vyzerá”