Muža, ktorý pomohol svojej chorej manželke odísť na druhý svet, oslobodil súd. „Nechcela cítiť ďalšiu bolesť.“

Je veľmi bolestivé vedieť, že člen rodiny alebo niekto z vašich blízkych trpí vážnou chorobou, ktorú nemožno vyliečiť. Najmä ak daný človek pociťuje fyzickú bolesť, ktorá mu bránia v tom, aby mohol pokračovať vo svojom živote normálnym spôsobom.

V týchto situáciách vzniká možnosť, ktorá bola vždy veľmi kontroverzná: eutanázia. Ide o proces, pri ktorom sa človeku pomáha ukončiť jeho život v prípade chorôb, ktoré sa už nedajú zvrátiť.

Ángel Hernández to zažil na vlastnej koži so svojou manželkou Maríou José Carrasco, ktorá 30 rokov trpela sklerózou multiplex. Žena vždy považovala eutanáziu ako možnosť eliminácie fyzickej a emocionálnej bolesti po toľkých rokoch choroby. V jej rodnom Španielsku sa to však trestá zákonom.

69-ročnej žene asistoval manžel, ktorý jej podal smrtiacu látku v pohári vody. O pár hodín neskôr María José opustila tento svet v spánku.

Muž bol v tom čase zatknutý za účasť na smrti svojej manželky. Nedávno však v Španielsku vstúpil do platnosti zákon o eutanázii, takže 34. trestný súd v Madride stiahol obvinenia a oslobodil ho.

Už pred časom si jeho žena priala takýto koniec a povedala, že nechce, aby sa jej choroba ďalej zhoršovala a ona trpela. „Nechcem ísť spať, chcem zomrieť,“ povedala pri tej príležitosti.

Na základe platného zákona súd rozhodol, že Ángel bol „oprávnený“ na to, aby ukončil život svojej ženy.

 Ángel, ktorý má teraz 71 rokov, vysvetlil, že chcel, aby bol jeho prípad medializovaný, aby pomohol iným ľuďom v rovnakej situácii. „Týmto uzatváram toto obdobie. Bol som odhodlaný bojovať, kým nebude zákon, a potom, kým nepríde súd,“ dokončil muž.

Želanie Maríe José sa splnilo a teraz si môže oddýchnuť od intenzívnych bolestí, ktoré ju v živote tak sužovali a ktoré boli silnejšie, než dokázala zniesť…

 

zdroj

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muža, ktorý pomohol svojej chorej manželke odísť na druhý svet, oslobodil súd. „Nechcela cítiť ďalšiu bolesť.“”