Podľa štúdie sa ženám spí lepšie vedľa psov ako vedľa mužov

Ak hľadáte ten správny dôvod na to aby ste si mohli adoptovať nejakého chlpáča, nemusíte hľadať ďalej. Psy vždy boli “najlepším priateľom človeka”, ale zistilo sa, že psy sú najlepším spoločníkom pre ženy počas spánku. Predtým než vykopnete  svojho partnera/ku z postele, musíme zistiť prečo tomu tak je.

Milovníci psov celého sveta spojte sa, pretože štúdia z roku 2018 prináša dobré správy a to, že väčšina žien má kvalitnejší spánok ak posteľ zdieľa so psom na rozdiel od tých, ktoré spia v posteli so svojimi mačkami alebo partnerom/kou. Až 962 žien sa zúčastnilo tejto americkej štúdie, z ktorých približne polovica spávala v posteli so psom, jedna tretina s mačkou a väčšia polovica zdieľala posteľ so svojim partnerom/kou.

V porovnaní so ženami, ktoré spia s mačkami alebo partnerom/kou, tie, ktoré spia so psom pociťovali vyššiu mieru pohodlia a pocitu ochrany. Je tomu tak, pretože psy sú známe schopnosťou ochrániť svojho majiteľa a odlákať vlamačov. Na rozdiel od mačiek a ľudí, psy vedia varovať svojich majiteľov o potencionálnej hrozbe oveľa skôr a viac efektívnejšie.

Psy taktiež podporujú zdravšie spánkové návyky u svojich majiteľov. Na rozdiel od mačiek, psy prespia 75% noci a majú nižšiu mieru aktivity počas noci. Majitelia mačiek, je mi ľúto ale spánok s Vašou mačkou môže byť rovnako rušivý ako spánok s človekom (partnerom/kou). Navyše, mačky utŕžili najnižšie skóre čo sa týka pocitu pohodlia a ochrany pre ich majiteľov.

Avšak, iná štúdia zistila, že spánok so psom v jednej miestnosti prospieva aj ženám aj mužom čo sa týka kvality spánku a oddýchnutia. Takto môžete so svojim chlpáčom stráviť čas spoločne po dlhom dni v práci bez toho aby ste s ním/ňou museli zdieľať posteľ.

 

Do komentára nám napíšte či máte radšej psov alebo mačky. Spávate so svojim domácim miláčikom? Súhlasíte či nesúhlasíte s výsledkami štúdie?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsov, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Podľa štúdie sa ženám spí lepšie vedľa psov ako vedľa mužov”