Skeptici zbystrite: Vedci potvrdili to, že TÁTO udalosť z Biblie sa naozaj odohrala!

Najvýznamnejšou udalosťou v Starom zákone je pád Jeruzalemu a Chrámu Kráľa Šalamúna. Túto udalosť si dodnes Židia pripomínajú počas sviatku Tiša be-av. Mesto a chrám boli zdevastované Babylončanmi približne v roku 587 pred Kristom. Počas toho bola vyhladená väčšia časť populácie Judského kráľovstva a preživší boli uvrhnutí do zajatia.

 

Image result for Phillip Medhurst’s Bible in pictures 095 The destruction of Jerusalem by Nebuzar-adan

Zdroj: biblepicturestories.wordpress.com

 

Z Mount Zion, ktorý sa nachádza neďaleko múrov starého mesta v Jeruzaleme, odkryli a odobrali vedci vzorky popola, ktoré bol na mieste pádu starovekého Jeruzalemu. Na mieste našli aj náušnicu a šípy patriace nepriateľom. Portál Unilad uvádza, že v roku 2017 tam bola nájdená keramika, ktorá patrila do doby tejto udalosti.

 

File:View of Mount Zion from the Mount Zion Hotel IMG 1578.JPG

Zdroj: commons.wikimedia.org

 

Šípy, ktoré sa našli na mieste parili Skýtom, píše portál IFL Science. Tí boli príslušníci mnohých iránskych kmeňov a historické pramene uvádzajú aj to, že takéto šípy používali aj práve Babylončania. Všetky tieto dôkazy doviedli vedcov k myšlienke, že na mieste sa odohralo nejaké nešťastie. Navyše, podobné typy šípov sa archeológom podarilo nájsť na miestach, ktoré majú historické korene v siedmom až šiestom storočí pred naším letopočtom.

 

earring from the siege of Jerusalem found at Mount Zion

Zdroj: Mt Zion Archaeological Expedition/Rafi Lewis

 

Babylonian arrowhead found at Mount Zion

Zdroj: Mt Zion Archaeological Expedition/Virginia Withers

 

Vo výkopových prácach sa stále pokračuje no dôkazy, ktoré archeológovia doposiaľ našli vedci spájajú s pádom Jeruzalemu v rozmedzí rokov 587 – 586.

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Skeptici zbystrite: Vedci potvrdili to, že TÁTO udalosť z Biblie sa naozaj odohrala!”