Sú spolu vyše 30 rokov: 6 pravidiel pre šťastné a dlhé manželstvo podľa herca Toma Hanksa

Da Vinciho kód, Forrest Gump, Zelená míľa, Láska cez internet či Bezsenné noci v Seattli sú najznámejšie filmy, ktorých protagonista je uznávaný herec, rodák z Concordu v Kalifornii, Tom Hanks. Jeho najväčšími úspechmi sú 2 Ceny akadémie za najlepšieho herca v hlavnej úlohe za filmy PhiladelphiaForrest Gump. Okrem toho sa môže pýšiť svojim celebritným no za to dosť usporiadaným manželským životom.

Osudová žena Rita

V 70. rokoch tvoril manželský pár s herečkou Samanthou Lewis, s ktorou má 2 deti – Colina a Elizabeth. No v roku 1985 sa spoznal s Ritou Wilsonovou a v roku 1987 požiadal o rozvod. Rok na to sa jeho novou manželkou stála práve Rita, s ktorou sú manželia už krásnych 31 rokov! O Rite Hanks vraví len v dobrom a sám sa vyjadril, že je to jeho osudová žena.

Pre portál People prezradil, že doteraz nerozumie čo na ňom Rita vidí no je nesmierne šťastný, že našiel lásku svojho života. Taktiež sa podelil o pár rád a tipov na šťastné manželstvo, ktoré sa mu osvedčili.

 

Tom Hanks s manželkou Ritou

Zdroj: facebook.com/Stephen Hennessey

 

#1  Nenáhlite sa do manželstva pred 30-tkou

Tom sa s Ritou stretol v roku 1985 počas nakrúcania filmu Blázni a dobrovoľníci, v ktorom hrali paradoxne zamilovaný pár. Toto nakrúcanie vytvorilo medzi nimi akési silné puto čoho výsledkom bola ich svadba o pár rokov neskôr. Z manželstva s predchádzajúcou ženou Samanthou si Tom zobral ponaučenie. Keďže bol vtedy ešte mladý a nerozvážny, unáhlil sa a ostatným radí aby radšej počkali.

#2  Spoločný kompromis

Či už ide o niečo vážne alebo len banalitu je vždy dobré nájsť zlatú strednú cestu. Ak chcete žiť šťastne treba sa týmto pravidlom vždy riadiť. Tom napríklad zmenil svoju vieru, z katolíka sa stal vyznávač gréckej pravoslávnej cirkvi. Nikdy to však neoľutoval a týmto gestom vzdal úctu svojej manželke a jej rodine.

 

#3  Podporujte sa

Keď Tom získal svojho prvého Oscara v ďakovnej reči spomenul svoju manželku Ritu, ktorá bola jeho oporou. No v roku 2015 Rite diagnostikovali rakovinu prsníka a obávala sa ako na to jej manžel zareaguje. Žiadne obavy však mať nemusela, keďže jej manžel oporu opätoval a stál pri nej aj v tých najťažších chvíľach čo výrazne posilnilo ich vzťah.

#4  Nezabúdajte na maličkosti

Tom kvôli svojej práci herca často cestuje a Rita ho rada na jeho cestách sprevádza. No nie vždy je to možné a tak Tom necháva svojej polovičke doma krásne odkazy, ktoré si potom nájde. Taktiež si fotí všetky miesta na, ktorých bola a potom ich posiela Rite aby mala pocit, že je tam s ním.

#5  Milujte svojho partnera taký aký je

„Milovala ma, aj keď som schudol kvôli úlohe, a potom zase pribral. Milovala ma aj vtedy, keď som nemal vlasy a naopak, aj keď som ich mal. Táto žena ma proste miluje a ja to viem. Som najšťastnejší muž na celom svete,“ priznáva Tom o láske svojej manželky.

#6  Nájdite si toho pravého partnera

Tom je už zvyknutý na jednu a tú istú otázku, ktorú počuje z úst novinárov. Každý chce vedieť čo je tajomstvom alebo kľúčom k šťastnému a dlhému manželstvu. Herec ma na túto otázku vždy jednoznačnú odpoveď: „Kľúčom je nájsť tú pravú osobu. A ja som mal to šťastie, že som túto osobu stretol. Rita Wilson je žena môjho života.“

 

Súhlasíte s radami od Toma Hanksa? Máte aj vlastné tipy a rady na dlhé a šťastné manželstvo? Ak áno, podeľte sa s nimi v komentároch.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Sú spolu vyše 30 rokov: 6 pravidiel pre šťastné a dlhé manželstvo podľa herca Toma Hanksa”