10 prekvapujúcich a skrytých spôsobov, ako nám pes preukazuje svoju lásku

Vždy som si priala a občas aj stále prajem, aby som mala schopnosti ako vo filme doktor Dolittle. Vedieť čo si zvieratá myslia, čo cítia a ešte keby tak aj rozprávali…nebolo by to na škodu ani v krízových situáciach.

Tak napríklad prečo môj pes šteká na vysávač? Na túto a podobné otázky asi tak skoro odpoveď nedostaneme, ale vďaka vývoju vo vede o psej komunikácii vieme, že vás váš pes ľúbi.

Podobne ako štúdie, skúmajúce vycibrenejšie zmysli u psov ako u ľudí, sa vedcom podarilo zistiť, že vďaka spoločnému nažívaniu človeka so psom sa ich puto tak hlboko poprepletávalo, že si psy vyvinuli jedinečné spôsoby na vyjadrenie ich lásky k ľudom. Signály sú veľmi nepatrné a nie vždy jasné, ale ponúkame vám zaručené tipy na to, ako vám psík preukazuje lásku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Úživa si vašu lásku

Ľúbite svojho psa? Psy v skutočnosti vedia prirodzene vycítiť, či ich máte radi alebo nie.

Ak nie, tak ani vy nemôžete očakávať, že vám bude prejavovať lásku. Lebo ako sa hovorí „Bez vetra sa ani lístok nepohne!“

 

zdroj:littlethings.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “10 prekvapujúcich a skrytých spôsobov, ako nám pes preukazuje svoju lásku”